Võrumaa

White Stripe Element

2024. aasta Eesti juunioride meistrid

07.04.2024

6.-7. aprillil toimusid Lenne Sulgpallikeskuses Eesti juunioride meistrivõistlused sulgpallis.

Noormeeste üksikmängus kaitses tiitlit Andrei Schmidt (Triiton sulgpalliklubi). Hõbemedali sai Marti Joost (Nõo spordikool), kes jäi finaalis Schmidtile alla 16-21, 11-21. Pronksi võitis Siim Saarse (Pärnu spordikool), kes alistas kolmanda koha kohtumises Rasmus Roogsoo 21-18, 21-19.

Neidude üksikmängus tuli võitjaks Marija Paskotši (Raul Must sulgpallikool), kes võitis finaalis Romili Vakki (Triiton) 21-16, 21-17. Pronksi sai Heili Merisalu (TÜASK) võiduga 21-14, 9-21, 21-19 Kaisa Liis Leppa (Triiton) üle.

Noormeeste paarismängus läks võitja selgitamiseks vaja kolme geimi. Finaali alustasid edukamalt Rene Leeman ja Rasmus Talts (mõl Raul Must sulgpallikool) võites esimese geimi Andrei Schmidti ja Oliver Hani (mõl Triiton) vastu. Teises geimis mängisid viimaseid punkte paremini tartlased ja viisid mängu otsustavasse geimi. Kolmas geim oli samuti edukam Triitoni paarile ning Andrei Schmidt ja Oliver Hani tulid meistriteks tulemusega 18-21, 22-20, 21-18. Kolmanda koha said Marti Joost ja Rasmus Roogsoo.

Neidude paarismängus olid finaalis Heili Merisalu ja Emilia Shapovalova (TÜASK) ning Laura-Liis Kale (Tallinna Sulgpallikeskus) ja Karolina Pintšuk (TÜASK). Eelmisel aastal hõbeda võitnud Merisalul ja Shapovaloval õnnestus seekord koju viia kuldmedalid. Kuigi teine geim anti käest, võideti mäng 21-15, 18-21, 21-17. Pronksimängus võitsid Lumikki Liias ja Marija Paskotši Romili Vakki ja Kaisa Liis Leppa.

Segapaarismängus sai Shapovalova teise meistrikulla, kui koos Rasmus Taltsiga võideti finaalis Oliver Hanit ja Romili Vakki 20-22, 21-10, 21-15. Pronks kuulus Andrei Schmidtile ja Heili Merisalule.