fbpx

Kus mängida?

Kõik maakonnad
Harjumaa
Hiiumaa
Ida-Virumaa
Järvamaa
Jõgevamaa
Lääne-Virumaa
Läänemaa
Pärnumaa
Põlvamaa
Raplamaa
Saaremaa
Tartumaa
Valgamaa
Viljandimaa
Võrumaa

Warning: Undefined variable $html in /data01/virt84004/domeenid/www.badminton.ee/htdocs/wp-content/themes/sulka/functions.php on line 2026
White Stripe Element

Miks sulgpall?

Sulgpall on üks populaarsemaid spordialasid maailmas,
seda harrastab ca 200 miljonit inimest.

ATRAKTIIVSUS

Sulgpall on kiire, vaatemänguline ja lõbus

Sulgpall on kiireim sportmäng, kus pall võib lennata kiirusega üle 400 km/h. Sulgpalli headuses on veendunud paljud – see on harrastajate arvult jalgpalli järel teine ala maailmas.

Sulgpalliga on kerge alustada ja mängust rõõmu tundmiseks ei pea saama meistriks. Ühtlasi on sulgpall olümpiaspordiala ning tipptasemel mängijatel on võimalik jõuda spordis kõrgeimate saavutuste ja tunnustusteni.

Sulgpall sobib kõigele sõltumata sportlikest ambitsioonidest

Sulgpall on suurepärane vaba aja veetmise viis. Koos saavad mängida erinevas vanuses, soost ja sportimiskogemusega inimesed. Alaga tegelema asudes kohtad ka palju uusi toredaid inimesi. Sulgpallurid on mitmed oma parimad sõbrad leidnud just palliplatsilt.

KEHALINE ARENG

Sulgpall arendab kõiki lihasgruppe, mis tagab keha ühtlasema arengu.

Sulgpalli mäng on lõbus ja annab ühtlasi tõhusa füüsilise koormuse lühikese ajaga. Sulgpall aitab heale tervisele kaasa mitmel viisil, treenides erinevaid lihasgruppe, suurendades vastupidavust ja parandades koordinatsiooni. Regulaarselt mängijatel on teaduslike uuringutega leitud väiksem tõenäosus südamehaigusteks, madalam keharasva protsent ning väiksem stressitase.

Sulgpall arendab paljusid kehalisi võimeid.

Sulgpallis on pigem tähtsam osavus ja liikuvus, mitte puhas jõud. Võimed, mida sulgpall arendab:

  • silma-käe koordinatsiooni
  • püüdmis- ja viskamisoskusi
  • stabiilsust ja tasakaalu
  • kiirust ja osavust — võimet kiiresti liikumissuunda muuta
  • hüppamis- ja maandumisoskusi
  • taktikaliste otsuste vastuvõtmise oskusi

KUIDAS ALUSTADA

Alustamiseks ei ole vaja teha suurt investeeringut, piisab reketist ja sulgpallidest. Mängida saad nii koduões või tulles spordisaali, kus spetsiaalsed sulgpalliväljakud. Kui soovid alguses juhendamist või leida mängukaaslasi, saad ühineda klubide pakutavate treeningutega. Leia endale klubi või treener siit.

Sulgpalli reeglid ei ole keerulised, peamine eesmärk mängus on saada pall vastase väljakupoolele maha. Tutvu sulgpalli reeglite ja punktisüsteemiga siin.

Sulgpalli varustust müüvad nii suuremad spordipoed, kui tuntuimate sulgpallivarustuse tootjate edasimüüjad. Viimaste asukohti näed siin.