Eesti noored Lätis poodiumil

22.04.2024

Lätis rahvusvahelisel U13-U15 vanuseklasside noorteturniirilt tõid Eesti noored koju mitmeid poodiumikohti.

Kõige edukamaks kujunes eestlaste jaoks U15 vanuseklassi poiste üksikmäng ja segapaarismäng.

U15 poiste üksikmängus olid poolfinaalides esindatud ainult eestlased. Finaali pääsesid Gregor Kivisaar võiduga Rando Penneri üle ja Andre Looskari võiduga Iko Viiki üle. Turniirivõidu sai Looskari, kes jäi finaalis peale 21-9, 21-13.

Segapaarismänguski olid nelja parima seas vaid Eesti paarid Marten Põder ja Kelli Muinast võitsid finaalis Andre Looskarit ja Kirsika Vaidlat 21-14, 14-21, 21-13. Kolmanda koha said Gregor Kivisaar ja Marleen Lips.

Esikohad tulid Eestisse veel U-15 tüdrukute ja poiste paarismängus. Gregor Kivisaar ja Iko Viik võitsid lätlaste Oskars Gutmanise ja Armands Znotise ees. Tüdrukute paarismängu finaalis alistasid Mirtel Marii Keskel ja Kelli Muinast Ula Budryte ja Skaja Dapkute Leedust 23-21, 21-12. U15 vanuse tüdrukute üksikmängus kuulus kolmas koht Kelli Muinastile.

U13 vanuseklassis oli ainsa eestlasena poodiumil tüdrukute üksikmängus Margaret Lips, kes poolfinaalis võitis leedulannat Mante Jablonskytet 17-21, 21-19, 21-12. Finaalis jäi aga alla teisele leedulannale Skaja Dapkutele 12-21, 24-22, 13-21.