Lepp ja Vakk U17 Euroopa karikaetapil 2. koht

22.04.2024

Lätis U17 vanuseklassi Euroopa karikaetapil VICTOR Latvia International U17 said neidude paarismängus Kaisa Liis Lepp ja Romili Vakk teise koha.

Võistlustel teise asetusega Lepp ja Vakk pääsesid loosiga otse veerandfinaali, kus võitsid Leedu paari Amelija Klimaitet ja Aurelija Ramaneckaitet 21-15, 21-16. Poolfinaalis oldi paremad lätlastest Madara Gaurest ja Anete Priedniecest 21-19, 21-8. Finaalis tulid Leppa ja Vakki vastasteks esimese paigutusega leedulannad Jore Kavaliauskaite ja Jorune Salnaite, kellelt tuli vast võtta kaotus 16-21, 16-21.

Segapaarismängus olid eestlased esindatud poolfinaalis. Kaisa Liis Lepp ja Oskar Laanes võitsid esmalt belglasi Loic Gossetit ja Auriane Vasilevskit 21-10, 21-19. Seejärel saadi veerandfinaalis jagu teise asetusega Poola paarist Jakub Dulembast ja Aleksandra Wasilewskast 21-15, 21-12. Poolfinaalis tuli aga kaotus Leedu duole Joris Ivanauskasele ja Uma Ivanauskaitele 19-21, 15-21.

Noormeeste paarismängus jäi Eesti mängijate parimaks tulemuseks Marten Põderi ja Gregor Kivisaare pääs kuuteistkümne parima sekka. Kaheksandikfinaal oli ka neidude üksikmängus seekord Eesti noorte laeks. Kuueteistkümne parima sekka pääsesid Ilona Roogsoo, Carmella Krislin Kruus, Kirsika Vaidla ja Kaisa Liis Lepp.

Noormeeste paarismängus eestlased veerandfinaalist edasi ei pääsenud. Oskar Laanes ja Karl Mattias Pedai kaotasid hilisematele võitjatele Rokas Lesinskasele ja Nojus Teinikaitisele 12-21, 15-21. Marten Põder ja Kaspar Sorge jäid alla soomlastele Miko Pitkänenile ja Aapo Puhakkale 7-21, 8-21.