fbpx

Kus mängida?

Kõik maakonnad
Harjumaa
Hiiumaa
Ida-Virumaa
Järvamaa
Jõgevamaa
Lääne-Virumaa
Läänemaa
Pärnumaa
Põlvamaa
Raplamaa
Saaremaa
Tartumaa
Valgamaa
Viljandimaa
Võrumaa

Warning: Undefined variable $html in /data01/virt84004/domeenid/www.badminton.ee/htdocs/wp-content/themes/sulka/functions.php on line 2026
White Stripe Element

Para sulgpall

Sulgpall on sport kõigile, nii poistele ja tüdrukutele, meestele ja naistele ja kindlasti ka neile, kellel on füüsiline puue. Para sulgpalli edendab Eestis Eesti Sulgpalliliit koostöös Paralümpia komiteega.

Sulgpall oli esimest korda olümpiaalana kavas Barcelonas 1992, alates 2020. aastast Tokyos on sulgpall ka Paralümpiamängudel esindatud.

Sulgpall propageerib filosoofiat „üks sport-üks meeskond“ – sulgpall ja para-sulgpall käivad käsikäes.

Para-sulgpalli võistlusklassid

Para-sulgpalli sportlased võistlevad meesüksik- ja naisüksikmängus ning mees-, nais- ja segapaarismängus.

Sportlased klassifitseeritakse füüsilise puude alusel spordiklassidesse, et tagadas õiglane konkurents. Para-sulgpallis on kuus spordiklassi:

1 ratastool (Wheelchair 1, WH 1): Selle klassi mängijad vajavad sulgpalli mängimiseks ratastooli. Selles klassis mängijatel on tavaliselt puue mõlemas alajäsemes ja keha kere funktsioonis. Mängitakse üksikmängu poolel väljakul ja paarismängu tervel väljakul.

2 ratastool (Wheelchair 2, WH 2): Selle klassi mängijad vajavad sulgpalli mängimiseks ratastooli. Selles klassis mängijatel võib olla puue ühes või mõlemas alajäsemes ja keha kere funktsioonis on puue minimaalne või puuduv. Mängitakse üksikmängu poolel väljakul ja paarismängu tervel.

3 püstine (Standing Lower, SL 3): Selles klassis peab sportlane mängima seistes. Mängijal võib olla puue ühes või mõlemas alajäsemes ja häiritud tasakaal joostes või kõndides. Üksikmängu mängitakse poolel väljakul.

4 püstine (Standing Lower, SL 4): Selles klassis peab sportlane mängima seistes. Mängijal on võrreldes spordiklassiga „3 püstine“ kergem puue. Mängijal võib olla puue ühes või mõlemas alajäsemes ja minimaalselt häiritud tasakaal joostes või kõndides.

5 püstine (Standing Upper, SU 5): Selles klassis peab sportlane mängima seistes. Mängijal on puue seotud ülakeha ja kätega.

6 lühike kasv (Short Stature, SS 6): Selles klassis osalevad mängijad, kes on (dwarfism) lühikest kasvu.

Iga võistlev para-sportlane klassifitseeritakse ühte kuuest klassist enne, kui nad saavad rahvusvahelisel tasandil võistelda. Klassifitseerimine kindlustab võistlejate osalemise õiges spordiklassis, mis võtab arvesse nende füüsilise puude raskust ning mõjutab nende sulgpallialast esitust.

Para sulgpallis mängitakse ja võisteldakse sarnaste reeglite järgi kui sulgpallis. Tutvu sulgpalli reeglitega siin.

Tule Parasulgpallitrenni!

Tallinnas Forus Tondi Spordikeskuses (Sõjakooli 10)
Trenne viib läbi Sulgpalliklubi Fookus
Täpsem info ja registreerimine: info@skfookus.ee

Tule, vaata ja proovi!

(Para-)sulgpall on sport kõigile, nii poistele ja tüdrukutele, meestele ja naistele ja kindlasti ka neile, kellel on füüsiline puue. Para sulgpall on suurepärane sotsiaalne liikumisharrastus, mida on võimalik koos harrastada füüsiliselt tervel ja puudega inimesel.

Lisaks ei ole sulgpalli mängimisega alustamine üldsegi kulukas. Paar reketit ja sulgpallid on saadaval paljudes spordipoodides ja ka suuremate poodide spordiriiulitel.