Võrumaa

White Stripe Element

Kristin Kuuba Iirimaal veerandfinaalis

17.11.2023

AIG FZ Forza Irish Openil on Kristin Kuuba naiste üksikmängus võidelnud end veerandfinaali.

Maailma edetabelis 48. kohal asuv Kuuba sai turniiriks teise paigutuse, kuid on peale esimesena asetatud ameeriklanna loobumist kõrgeima edetabeli kohaga mängija võistlustel.

Esimestes ringides tuli Kuubal vaeva näha ja vastased alistusid alles kolmes geimis. Avaringis oli Kuuba vastane Anna Siess Ryberg (BWF 324) Taanist. Avageimi võidu järel suutis taanlanna seisu viigistada ja mänguvõit tuli Kristin Kuubale tulemusega 21-19, 16-21, 21-17.

Kaheksandikfinaalis mängis Kuuba hispaanlanna Ana Setieniga (BWF 137) ning võitja selgitamiseks läks samuti vaja kolme geimi. Kuuba pääses veerandfinaali tulemusega 21-7, 10-21, 21-10.

Veerandfinaalis on Kuuba vastane juunioride Euroopa meister Kaloyana Nalbantova Bulgaariast.

Karl Kert jõudis paarismängus soomlase Juha Honkaneniga kuueteistkümne parima hulka. Esimeses kohtumises võitsid nad Iiri paari Declan Bennett ja Richard Kong 21-16, 21-14. Kaheksandikfinaalis jäädi aga alla Hiina Taipei paarile Chan Yueh-Linile a Chu Bo Rongile 11-21, 5-21.