1.1 Käesolevates reeglites on reguleeritud Eesti Meistrivõistluste, Eesti Juunioride Meistrivõistluste, Eesti Noorte Meistrivõistluste, Eesti Seenioride Meistrivõistluste korraldamise ja läbiviimisega seonduv. Kõikides teistes punktides, mida antud reeglid ei reguleeri lähtutakse ESL reeglitest ja rahvusvahelistest BWF reeglitest.
1.2 Eesti meistrivõistluste võitja on vastava mänguliigi Eesti meister.
1.3 Eesti Meistrivõistlustel, Eesti Noorte Meistrivõistlustel, Eesti Juunioride Meistrivõistlustel ja Eesti Seenioride Meistrivõistlustel autasustatakse iga mänguliigi esimest kolme meistrivõistluste medaliga.
2.1 Eesti Meistrivõistlustest võib osa võtta Eesti Vabariigi kodanik ja alalise elamisloaga välisriigi kodanik, kes on ESL liikmesklubi liige.
2.2 Meeste üksikmängus saab osaleda maksimaalselt 64 mängijat ja naiste üksikmängus 32 mängijat ESL edetabeli alusel. Paarismängu igas mänguliigis saab osaleda maksimaalselt 32 mängupaari ESL vastava edetabeli alusel.
2.3 Meeste üksikmängus saab põhivõistlusele 32 ja naiste üksikmängus 16 esimest mängijat ESL üksikmängu edetabeli alusel, mis kehtib võistlusele registreerimise viimasel kuupäeval. Paarismängude igas mänguliigis saab põhivõistlusele 16 esimest mängupaari ESL paarismängu edetabeli alusel, mis kehtib võistlusele registreerimise viimasel kuupäeval.
2.4 Kui võistlusele registreerub rohkem mängijaid kui punktis 2.2 mainitud, siis jääb mängija või paar ootejärjekorda kuni osalejate seas vabaneb koht. Vabanenud kohad täidetakse vastavalt ESL edetabelile.
2.5 Eesti Meistrivõistlustel asetatakse meeste üksikmängus 8 mängijat, naiste üksikmängus 4 mängijatja ning kõikides paarismängudes 4 mängijat või mängupaari. Ülejäänud mängijad loositakse. Eesti meistrivõistluste eelvõistlusel osalevad mängijad loositakse tabelisse.
2.6 Kui võistlusele registreerub üle 32 mängija (MÜ) ja üle 16 mängija (NÜ, MP, NP, SP), korraldatakse põhivõistlustele pääsemiseks Eesti Meistrivõistluste eelvõistlused.
2.7 Meeste üksikmängus pääseb eelvõistluselt põhiturniirile mitte rohkem kui 4 mängijat (4 kvalifikatsiooni kohta), naiste üksikmängus ja kõikides paarismängudes mitte rohkem kui 2 mängijat/paari (2 kvalifikatsiooni kohta).
2.8 Kvalifikatsiooni kohad põhitabelisse loositakse.
2.9 Eesti Meistrivõistluste tabelite koostamine toimub avalikult. Mängud toimuvad kolmel võistluspäeval vastavalt korraldaja koostatud ajakavale. Finaalid ja kolmanda koha mängud toimuvad kolmandal võistluspäeval.
2.10 Kui Eesti Meistrivõistluste mängujärjestust ja ajakava tehes on eksitud nende tegemise reeglite vastu, võib huvitatud isik hiljemalt 48 tundi enne võistluste esimese mängu algust paluda peakohtunikul parandada nimetatud eksimus.
2.11 Kui Eesti Meistrivõistlustel mängujärjestuse või ajakava muutmine osutub vajalikuks, tuleb võistluse korraldajal võimalikult kiiresti kooskõlastada muudatused võistluse peakohtunikuga ja avaldada parandatud mängujärjestus ja ajakava juhendis toodud internetiaadressil ning lisaks teavitada asjasse puutuvate klubide kontaktisikuid telefoni, e-posti või muul teel.
2.12 Eesti Meistrivõistluste mängujärjestust ja ajakava ei muudeta muudel juhtudel, kui ainult võistlusreeglitest tulenevate eksimuste korral.
2.13 Eesti Meistrivõistlustel on auhinnaks tiitel, medal ja meened.
3.1 Eesti Noorte ja Eesti Juunioride Meistrivõistlustest võib osa võtta vastavasse vanuseklassi kuuluv Eesti Vabariigi kodanik ja alalise elamisloaga välisriigi kodanik, kes on ESL liikmesklubi liige. U11-U17 vanuseklassidesse kuuluvad mängijad võtavad osa üksikmängus oma vanuseklassi võistlusest, paarismängudes saab mängijatepaar võtta osa sellest vanuseklassi võistlusest, kuhu kuulub paari vanim mängija. Juunioride vanuseklassi saavad mängida kõik soovijad vastavalt ESL võistlusreeglite punktile 6.1.
3.2 Vanuseklassi U11 – U17 Meistrivõistlused on Eesti Noorte Meistrivõistlused ja võitjad on vastava vanuseklassi mänguliigi Eesti Noorte meistrid. Vanuseklassi U19 meistrivõistlused on Eesti Juunioride Meistrivõistlused ja võitjad on Eesti Juunioride meistrid.
3.3 Eesti Noorte Meistrivõistlustel mängitakse U-11, U-13, U-15 ja U-17 vanusklassis.
3.4 Eesti Noorte Meistrivõistluste igas vanuseklassis ja Eesti Juunioride Meistrivõistlustel asetatakse üksikmängudes 8 mängijat ja paarismängudes 4 mängupaari Eesti Noorte edetabeli alusel. Ülejäänud mängijad loositakse tabelisse.
4.1 Eesti Seenioride Meistrivõistlustel võivad osaleda Eesti Vabariigi kodanikud või alalise elamisloaga välisriigi kodanikud.
4.2 Seenioride võistluste vastavast vanuseklassist võivad osa võtta mängijad, kes võistluste toimumise aasta 01. jaanuariks on saanud vähemalt 35, 40, 45, 50, 55, 60, 65, 70, 75 või 80 aastaseks.
4.3 Kui vanuseklassi registreerub vaid üks võistleja (paar), viiakse võistleja (paar) üle nooremasse vanuseklassi.
4.4 Mängija või mängupaar võib registreerida ennast mängima nooremasse vanuseklassi.
4.5
4.5 Asetuste määramisel võetakse arvesse eelmise kahe aasta Eesti Seenioride Meistrivõistluste tulemusi, kus arvesse läheb parim tulemus. Paarismängudes arvestatakse tulemusi iga mängija kohta eraldi, paari punktid summeeritakse ja jagatakse kahega.
Eesti Seenioride Meistrivõistlustel saavutatud:
I koht = 5 punkti
II koht = 3 punkti
III koht = 2 punkti
IV koht = 1 punkti
Eesti Seenioride Meistrivõistlustel saavutatud punktidele lisatakse Eesti edetabeli tulemused. Eesti edetabeli põhjal moodustatakse järjestus neljast enim punkte omavast mängijast või paarist.
Edetabeli järjestus teisendatakse punktideks:
Enim punkte edetabelis = 5 punkti
Teine punktisumma edetabelis = 3 punkti
Kolmas punktisumma edetabelis = 2 punkti
Neljas punktisumma edetabelis = 1 punkt
Asetuste moodustamiseks summeeritakse Eesti Seenioride Meistrivõistluste ja Eesti edetabeli alusel arvestatud punktid. Võrdsete punktide korral asetus loositakse.
4.6 Vanuseklassi 35-75 ja vanemad meistrivõistluste võitjad on vastava vanuseklassi Eesti meistrid.