Helina Rüütel Lätis kahes poolfinaalis

31.08.2024

Riias Future Series Euroopa karikaetapil on Helina Rüütel jõudnud finaali nii naispaaris kui segapaaris.

Naispaaris õnnestus Kati-Kreet Käsneril ja Helina Rüütelil pikemalt võistluspausilt naasmine ning esimesel rahvusvahelisel turniiril on mängitud end poolfinaali. Kolmanda paigutusega Käsner ja Rüütel võitsid esmalt Poola paari Emilia Jochachy ja Kaja Ziolkowska 21-15, 21-15. Teises ringis alistati veel U17 vanuseklassi kuuluv paar Kaisa Liis Lepp ja Romili Vakk 21-5, 21-14. Veerandfinaalis võitis Eesti esipaar Jore Kavaliauskaitet ja Jorune Salnaitet 21-16, 21-14. Poolfinaalis ootavad ees teise asetusega Anastasia Khomich ja Daria Zimnol Poolast. Kohtumine algab pühapäeval 11.00.

Helina Rüütel mängib pühapäeva hommikul poolfinaalis ka koos Kristjan Kaljurannaga. Eesti segapaarismängu meistrid võitsid esmalt Ukraina paari Kunin ja Vantsarovska 21-12, 21-5. Seejärel võideti norralasi Jonas Osthasseli ja Julie Abusdali 21-17, 21-16. Veerandfinaalis olid eestlaste vastas eelmise aasta U17 vanuseklassi Euroopa meistrid Ewan Goulin ja Agathe Cuevas. Noored prantslased alustasid mängu hoogsalt, kuid Kaljurand ja Rüütel panid oma kogemused lõpuks maksma võites mängu 9-21, 21-14, 21-16. Poolfinaalis kohtutakse teise paigutusega rootslastega Ludwig Axelssoni ja Jessica Silvennoineniga. Mäng toimub 9.30.

Veerandfinaali jõudsid Lätis veel meeste paarismängus Karl Kert ja Tauri Kilk ning naiste paarismängus Catlyn Kruus ja Ramona Üprus.

Kert ja Kilk võitsid esimestes ringides rootslasi Jesper Borgstedti ja Max Svenssoni ning prantslasi Timeo Bourgini ja Orphe Queton-Bouissou. Veerandfinaalis mängiti iirlaste Joshua Magee ja Vincent Pontanosa vastu. Sama Iiri paar oli kuueteistkümne parima seas lülitanud konkurentsist Kristjan Kaljuranna ja Raul Käsneri. Kert ja Kilki pidid tunnistama iirlaste paremust ja võtma vastu väga napi kaotuse 21-17, 17-21, 22-24.

Catlyn Kruus ja Ramona Üprus olid avaringis paremad Jogaile Keleciutest ja Monika Sukackaitest Leedust ning teises ringis võideti Maria Koriaginat ja Yaroslava Vantsarovskat Ukrainast. Veerandfinaalis kohtusid viienda paigutusega Kruus ja Üprus neljanda asetusega prantslaste Agathe Cuevase ja Kathell Desmots-Chacuniga ning leppida tuli kaotusega 20-22, 12-21.

Meeste üksikmängus tegi taas rahvusvahelises konkurentsis kaasa Raul Must. Must pidi teekonda alustama kvalifikatsioonist, kus ta esimeses ringis võitis kuuteistaastast Marti Joosti 22-20, 21-16. Seejärel läks endisel Eesti esireketil vaja kolme geimi poolaka Pinkowiczi ja leedulase Berzanskise alistamiseks. Põhiturniirile edasipääsu otsustanud kohtumises alistas Must Martin Harbo Taanist. Põhivõistluse avaringis kohtus Must Eliel Melleriga Soomest ning pidi vastu võtma 11-21, 21-15, 19-21 kaotuse. Melleri oli eelnevalt kvalifikatsiooni võistluse edasipääsu otsustanud mängus alistanud Tauri Kilki 21-16, 21-19.

Karl Kert alustas ainsa eestlasena põhivõistluselt, kus ta esimeses ringis võitis Artur Wakhevitchi (BWF 271) 25-23, 21-19. Teises ringis oli Kerti vastane teise asetusega Kian-Yu-Oei Saksamaalt (BWF 132), kellelt tuli kaotus 17-21, 15-21.

Naiste üksikmängus kvalifikatsioonist alustanud Eesti mängijatel põhivõistlusele jõuda ei õnnestunud. Otse põhitabelist alustasid Helis Pajuste, Catlyn Kruus ja Ramona Üprus. Pajuste sai võidu Natalia Slobodovalt Slovakkiast seisul 11-2 katkestamise tõttu. Teises ringis tuli kaotus rootslasele Mirjam Lindgärdele 14-21, 19-21. Kruus võitis esimeses mängus Karla Henryt Belgiast 21-19, 21-16, kuid kaotas seejärel Heli Neimanile Iisraelist 7-21, 8-21. Ramona Üprus jäi esimeses mängus alla Dounia Pelupessyle Šveitsist 16-21, 13-21.

Naiste paarismängus võistlesid põhitabelis veel Laura-Liis Kale ja Liis Kiik, Lumikki Liias ja Heili Merisalu, Elisaveta Berik ja Emili Pärsim ning Kaisa Liis Lepp ja Romili Vakk. Samuti Karolina Pintšuk lätlanna Nikole Mukielega. Ainsana õnnestus avaringis kohtumine neist võita Kaisa Liis Leppal ja Romili Vakkil, kes alistasid Austria paari Sarah Dlapka ja Lena Rumpoldi 15-21, 22-20, 21-18.

Meeste paarismängus olid põhivõistlusel Kaljurand ja Käsneri ning Kerti ja Kilki kõrval veel kaks Eesti paari. Väärt võidu said avaringis Hugo Themas ja Andrei Schmidt, kes võitsid teise paigutusega islandlasi David Bjarni Bjornssoni ja Kristofer Darri Finnsoni (BWF 124) 21-18, 11-21, 21-17. Teises ringis sama edu korrata ei suudetud ja tuli vastu võtta kaotus sakslastelt Jonathan Drespilt ja Aaron Sonnenscheinilt 16-21, 18-21. Anton Berik ja Mikk Õunmaa said avaringis Taani paarilt loobumisvõidu, kuid kaotasid seejärel Poola paarile Mikolaj Morawskile ja Krzysztof Podkowinskile 21-19, 14-21, 15-21.

Segapaarismängus mängisid end kvalifikatsioonist põhivõistlusele Hugo Themas ja Elisaveta Berik. Põhivõistluse avaringis saadi aga kahes geimis kaotus India paarilt. Otse põhivõistlustel alustasid Andrei Schmidt ja Emili Pärsim, Mattias Thomas Luhaväli ja Laura-Liis Kale ning Mikk Õunmaa ja Ramona Üprus. Teise ringi pääsesid neist Õunmaa ja Üprus, kes alistasid Igor Jaseki ja Alicja Syreki Poolast kolmes geimi. Kaheksandikfinaalis olid Eesti paarist paremad prantslased Ewan Goulin ja Agathe Cuevas 21-14, 22-20.

Vaata kõiki tulemusi siin. Otseülekanne mängudest siin.