Sandra Kamilova EM pronks

30.08.2024

Belgias seenioride Euroopa meistrivõistlustel võitis 35+ vanusklassis naiste üksikmängus Sandra Kamilova pronksi. See on ühtlasi esimene kord, kui Eesti sulgpallur on seenioride tiitlivõistlustel medalile tulnud.

Kamilova võitis esmalt austerlannat Maria Steinmanni 21-14, 19-21, 21-13 ja seejärel Florence van Moeri Belgiast 21-11, 21-16. Kaheksandikfinaalis sai ta jagu sakslannast Stefanie Bannenbergist 21-12, 22-20.

Veerandfinaalis kohtus Kamilova Marie Hermelinega Prantsusmaalt. Esimeses geimis domineeris eestlanna ja võitis selle 21-15. Teises geimis juhtis pidevalt vastane, kuid Kamiloval õnnestus seisul 18-18 viigistada ja omas kolme matšpalli, kuid ei suutnud neid realiseerida ning prantslanna viis mängu otsustavasse geimi. Pikkade ja võitluslike pallivahetustega mängiti ka kolmas geim, kus Kamilova oli geimi vältel pidevalt paaripunktilises eduseisus. Viimastel punktidel jõuti veel viigini, kuid Kamilova enam oma võimalust ära ei andnud ja võttis numbritega magusa ja medali kindlustanud võidu 21-15, 22-24, 23-21.

Poolfinaalis kohtus Kamilova Daniela Wolfiga Saksamaalt. Selles mängus oli kindlam sakslanna, kes oli juhtpositsioonil mõlemas geimis ning läks finaali tulemusega 21-18, 21-12.

Veerandfinaalides mängisid täna 40+ vanuseklassis Kätrin Lepp ja 50+ vanuseklassis Piret Van De Runstraat Kärt. Lepp kohtus teise paigutusega Telma Santosega Portugalist. Mängueelseks soosikuks võis pidada Santost, kes alles kaheksa aastat tagasi osales Portugali esindajana Rio olümpial. Santos panigi oma endise tippmängija klassi maksma ja võitis 21-5, 21-8. Kätrin Leppale EM-l 5.-8. koht.

Piret Van De Runstraat Kärt mängis veerandfinaalis esimese asetusega taanlanna Janne Vang Nielseniga ja pidi vastu võtma 9-21, 12-21 kaotuse ning jäi samuti jagama 5. kohta.