Eesti üliõpilased Euroopa Ülikoolide mängudel poolfinaalis

23.07.2024

Ungaris Euroopa Ülikoolide mängudel on sulgpallivõistluse individuaalturniiril jõudnud Tartu Ülikooli esindavad Eesti mängijad poolfinaalidesse.

Nelja parima sekka on end võidelnud segapaarismängus Ramona Üprus ja Oskar Männik ning meeste paarismängus Anton Berik ja Oskar Männik. Ramona Üprus jõudis veerandfinaali nii naiste üksikmängus kui koos Andra-Mai Hoopiga paarismängus.

Segapaarismängus said Üprus ja Männik turniiriks kolmanda-neljanda asetuse. Esimeses mängus võideti Ukraina-Leedu paari Oleksandr Smundiaki ja Samanta Golubckaitet kolmes geimis 22-20, 19-21, 21-10. Kaheksandikfinaalis tuli võit Bulgaaria paari Denis Marinovi ja Gergana Pavlova üle 21-9, 21-17. Veerandfinaalis mindi vastamisi Robin Gerberi ja Cloe Brandiga Šveitsist, kes alistati 21-18, 21-15. Poolfinaalis ootab Üprust ja Männikut ees esimese asetusega Ukraina paar Viacheslav Yakovlev ja Polina Tkach.

Meeste paarismängus on Anton Berikul ja Oskar Männikul samuti kolmas-neljas asetus, millega saadi otse kaheksandikfinaali. Kuuesteistkümne parima seas võideti Ungari paari Barnabas Tothi ja Kristof Tothi 21-18, 18-21, 21-11. Veerandfinaalis käis eestlaste jõud üle Andrii Donist ja Oleksandr Smundiakist Ukrainast 21-14, 21-11. Poolfinaalis kohtutakse Hispaania paari Miguel Esteve Garciaga ja Alberto Perals Parraga.

Naiste üksimängus võitis Ramona Üprus Cloe Brandi ja Emilia Ojalat, kuid jäi seejärel veerandfinaalis alla bulgaarlannale Gergana Pavlovale 21-12, 6-21, 14-21. Naiste paarismängus oli Üprusel ja Hoopil teine asetus, millega saadi otse kuuteistkümne parima sekka. Esimeses kohtumises võideti kolmes geimis Poola paari Marcelina Franczuki ja Martina Kowalczyki 19-21, 21-14, 21-17. Veerandfinaalis kaotati prantslastele Charlotte Gancile ja Anouk Nambotile 10-21, 14-21.

Meeste üksikmängus kaotas Mihkel Mart Liim esimeses ringis Simon Baron Vezilierile Prantsusmaalt 9-21, 12-21.