Võrumaa

White Stripe Element

Eesti paarid Soomes poolfinaalis

27.04.2024

Vantaas Future Series Euroopa karikaetapil jõudsid Eesti mängijad poolfinaalidesse segapaarismängus ja meeste paarismängus.

Kõige edukamalt läks eestlastel meeste paarismängus, kus poolfinaali said nii Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner, Karl Kert ja Tauri Kilk kui Andrei Schmidt ja Hugo Themas. Turniiril esimese paigutusega Kaljurand ja Käsner olid esimeses ringis vabad ja kohtusid kuuteistkümne seas sakslaste Danial Iman Marzuani ja Mark Niemanniga, keda võitsid 21-9, 21-16. Veerandfinaalis võitis Eesti paar soomlasi Miika Lahtineni ja Jere Övermarki 21-13, 21-17. Poolfinaalis minnakse vastamis sakslaste Lennart Notni ja Julian Voigtiga. Karl Kert ja Tauri Kilk said võistluseks kolmanda paigutuse ja otsepääsu teise ringi. Kuueteistkümne parima seas võideti sakslasi Jonathan Drespi ja Luca Wiechmanni 21-15, 20-22, 21-11. Veerandfinaalis tuli võit norralaste Andreas Roksvaagi ja Jonas Osthasseli üle 21-18, 21-16, 21-15. Andrei Schmidt ja Hugo Themas alustasid samuti võistlust otse teisest ringist, kus võideti Uus-Meremaa paari Jonathan Curtini ja Markis Tew 21-19, 21-23. Veerandfinaalis võitsid Schmidt ja Themas teise paigutusega kodus mängivaid Iikka Heinot ja Robin Jäntit 10-21, 21-16, 21-17. Poolfinaalis kohtuvad kaks Eesti paari omavahel.

Segapaarismängus mängisid end nelja parema hulka Ramona Üprus ja Mikk Õunmaa. Turniiritabelis teist paigutust omanud Õunmaa ja Üprus said otse kuuteistkümne parima sekka, kus kohtusid soomlaste Erik Li ja Aino Övermarkig, kellest saadi jagu 21-10, 21-17. Veerandfinaalis võitis Eesti paar sakslasi Danial Iman Marzuani ja Shreya Hochscheidi 21-15, 21-17. Poolfinaalis kohtutakse Malaisia paariga Tan Wei Liangi ja Wong Kha Yaniga.

Andrei Schmidt ja Emili Pärsim said võiduga esimese asetusega Saudi Araabia paari Mahd Shaikhi ja Khadijah Kawthari üle veerandfinaali, kus jäädi alla Anton Kaistile ja Oona Tapolale 10-21,16-21.

Naiste paarismängus said nii Elisaveta Berik ja Emili Pärsim kui Marelle Salu ja Emilia Shapovalova ühe võiduga veerandfinaali. Berik ja Pärsim võitsid Inglismaa paari Bhavika Mistryt ja Dorsa Yavarivafat 21-11, 21-14. Veerandfinaalis kaotasid aga Fääri saarte paaril Miriam Grotinumile ja Bjarnhild Justinussenile 15-21, 14-21. Salu ja Shapovalova võitsid avaringis Soome paari Sai Abhijna Brahmakali ja Aino Övermarki 21-16, 21-17. Veerandfinaalis jäädi alla šveitslastele Julie Francnvillele ja Chloe Brandile 19-21, 13-21.

Meeste üksikmängus jõudis Tauri Kilk kvalifikatsiooniturniiril saadud kolme võiduga põhivõistlusele. Loosi tahtel tuli avaringis vastamisi minna Karl Kertiga. Kolmegeimilises mängus jäi peale tänavune Eesti meister Tauri Kilk 21-14, 18-21, 21-18. Kaheksandikfinaalis oli Kilki vastane prantslane Valentin Singer (BWF 178). Ka see kohtumine kujunes kolmegeimiliseks, kus Kilk pidi tunnistama vastase paremust 18-21, 21-19, 17-21.

Naiste üksikmängu põhiturniiril kaotas Helis Pajuste avaringis sakslasele Florentine Schöffskile 11-21, 14-21.