Marten Põder ja Kaspar Sorge võitsid Poolas U15 noorteturniiri

18.03.2024

Poolas U17 Euroopa karikaetapiga kõrvuti peetud rahvusvahelisel noorteturniiril tulid poiste U15 vanuseklassi paarismängus võitjateks Marten Põder ja Kaspar Sorge.

Peale kahte võitu alagrupis, millega pääseti kaheksandikfinaali, alistasid Põder ja Sorge esmalt Ukraina paari Dushevini ja Urbanskyy 21-15, 21-7. Veerandfinaalis võideti Poola paari Karol Pyrlikut ja Filip Zegleni 21-17, 21-18. Poolfinaalis alistati Hubert Ceglinski (Inglismaa) ja Michal Vybiral (Tšehhi) 21-14, 21-13. Finaalivastasteks tuli eestlastele Ukraina paar Vadym Sapozhnykov ja Kondratii Zhelizniak, kellest saadi jagu tulemusega 21-14, 21-11.

Üksikmängus jäid Kaspar Sorge ja Andre Looskari jagama kolmandat kohta. Sorge jõudis nelja võiduga Ukraina ja Poola esindajate vastu veerandfinaali, kus alistas Vadym Sapozhnykovi Ukrainast 21-19, 21-16. Poolfinaalis oli vastas teine ukrainlane Kondratii Zhelizniak, kellele tuli allajäämine 13-21, 23-25. Zhelizniak oli eelnevalt kaheksandikfinaalis konkurentsist välja lülitanud Marten Põderi. Andre Looskari jõudis veerandfinaali võitudega Poola ja Ukraina mängijate üle. Veerandfinaalis tuli kolmes geimis võit Adam Fikuse üle Poolast 21-16, 14-21, 21-13. Poolfinaalis jäi Looskari alla hilisemale turniirivõitjale Hubert Ceglinskile Inglismaalt 13-21, 17-21.