Eesti mängijad Italian Junioril veerandfinaalis

25.02.2024

Sulgpalli juunioride Euroopa kariketapil Milaanos jõudsid Eesti noored veerandfinaalidesse.

Neidude üksikmängus alistas Marija Paskotši esimestes ringides kolmes geimis slovakki Lea Kyselicova 21-12, 17-21, 21-17 ja seejärel prantslanna Ines Villardi 21-12, 18-21, 21-15. Kuuteistkümne parima seas sai Paskotši jagu kaheksanda paigutusega Anja Rumpoldist (Austria) 21-13, 21-19. Veerandfinaalis tuli vastaseks neljanda asetusega Zsofi Szabo Ungarist, kellelt tuli vastu võtta kaotus 20-22, 21-13, 14-21. Heili Merisalu pääses võitudega Kreeka mängija Anastasiou ja Šveitsi esindaja Vegh üle kuuteistkümne parima hulka, kus tuli alla jäämine esimese paigutusega India mängijale Raksha Kandasamyle 6-21, 7-21.

Veerandfinaali pääsesid Eesti mängijad ka noormeeste paarismängus ning segapaarismängus. Noormeeste paarismängus võitsid Rene Leeman ja Rasmus Talts peale avaringi võitu Šveistis paari üle kuuteistkümne parima seas esimese asetusega Ungari duot Csanad Horvathit ja Milan Mesterhazyt 21-18, 8-21, 21-17. Veerandfinaalis mindi kokku seitsmenda asetusega itaallaste Marco Danti ja Simone Picciniga, kellelt võeti vastu kaotus 12-21, 11-21. Marti Joost ja Rasmus Roogsoo kaotasid avaringis prantslastele Gaspard Lerichele ja Louis Morinile 15-21, 21-19, 19-21. Samale paarile jäid järgmises ringis alla Andrei Schmidt ja Oliver Hani 5-21, 19-21.

Segapaarismängus mängisid veerandfinaalis Heili Merisalu ja Andrei Schmidt. Avaringis võideti Slovakkia paari Petrovici ja Kyselicovat, seejärel alistati Šveitsi esindjad Züst ja Cecchinato. Kaheksandikfinaalis oli Eesti paari vastaseks seitsmenda paigutusega hispaanlased Jesus De Burgos ja Rocio Martin. Schmidt ja Merisalu said võidu 21-15, 21-18. Veerandfinaalis mängiti eelmise aasta U17 EM pronksmedali paari rumeenlaste Luca-Stefan Pandele ja Denisa-Maria Muscalu vastu. Eestlased pidid tunnistama vastaste paremust 15-21, 17-21. Rasmus Talts ja Marija Paskotši võitsid esimeses mängus Küprose paari, kuid kaotsid seejärel kuuenda paigutusega Tai paarile.

Noormeeste üksikmängus sai parima tulemuse Andrei Schmidt, kes jõudis kaheksandikfinaali. Schmidt võitis avaringis Fionn Falahi Šveitsist ja seejärel Gonzalo Isbali Hispaaniast. Kuueteistkümne parima seas tuli kaotus neljanda asetusega Milan Mesterhazyle Ungarist 16-21, 21-16, 14-21. Teise ringi jõudis veel Rasmus Talts võiduga Lian Ubieto üle Šveitsist. Teises kohtumises tuli allajäämine teisele šveitslasele Nolan Chantakesonele 21-18, 14-21, 18-21. Marti Joost, Rasmus Roogsoo, Rene Leeman ja Oliver Hani pidid kaotuse vastu võtma avaringis.

Neidude paarismängus kaotasid Marija Paskotši ja Heili Merisalu esimeses mängus seitsmenda asetusega austerlastele Sarah Dlapakale ja Anja Rumpoldile 18-21, 14-21.