Eesti sulgpallurid YONEX Estonian Junior finaalides

09.12.2023

Eesti noored sulgpallurid on pühapäeval esindatud juunioride Euroopa karikaetapil Yonex Estonian Internationalil neljas finaalis viiest.

Noormeeste üksimängus on Andrei Schmidt jõudnud finaali Euroopa juunioride edetabelijuhi hollandlase Adith Karthikeyan Priya vastu. Kuuenda asetusega Schmidt alistas poolfinaalis neljanda paigutusega soomlase Oliver Oldorffi kolmes geimis 21-18, 16-21, 21-13. Eelnevas kahes ringis oli Schmidt üle sakslastest Linus Emmerichist ja Simon Schenkist.

Teise finaalmängu peab Schmidt noormeeste paarismängus, kus Hugo Themasega mängitakse prantslaste Timeo Bourgini ja Orphe Queton-Bouissouga. Schmidt ja Themas võitsid veerandfinaalis Karl Aksel Männikut ja Siim Saarset 21-5, 21-7. Poolfinaalis tuli võit ukrainlaste Vladyslav Kunini ja Vladyslav Stepanchenko üle 21-19, 23-25, 21-13.

Neidude paarismängus võitlesid end finaali Elisaveta Berik ja Emili Pärsim. Esimese paigutusega Berik ja Pärsin võitsid poolfinaalis leedulannat Jogaile Keleciutet ja Marija Paskotšit 21-16, 21-13. Finaalis mängivad nad teisena asetatud leedulaste Vilte Paulauskaite ja Monika Sukackaitega.

Ka segapaarismängus on Eesti mängija esindatud. Hugo Themas koos Vilte Paulauskaitega võitis poolfinaalis Eesti-Soome paari Elisaveta Berikut ja Oliver Oldorffi 21-19, 17-21, 21-15. Veerandfinaalis oldi üle Andrei Schmidtist ja Emili Pärsimist 21-18, 21-19. Finaalis kohtuvad Themas ja Paulauskaite hispaanlaste Jesus de Burgose ja Rocio Martiniga.

Võistluse tulemused siin.

Yonex Estonian U17 Internationalil jäi Eesti mängijate parimaks tulemuseks poolfinaali pääs. Noormeeste üksikmängus jõudis poolfinaali esimese paigutusega Marti Joost, kellele tuli vastu leedulane Domas Paksys. Paksys võitis mängu 21-14, 21-12. Veerandfinaali pääses eestlastest veel Priit Põder, kes seal aga kaotas Joostile 9-21, 17-21.

Neidude poolfinaali mängis end Romili Vakk alistades soomlase Emma Lybecki, Lumikki Liiase ja veerandfinaalis teise asetusega leedulanna Goda Vancevicuite 21-13, 21-14. Poolfinaalis jäi Vakk aga alla Yelizaveta Gusarenkole Ukrainast 21-16, 13-21, 10-21. Veerandfinaali pääses ka Karolina Pintšuk, kes kaotas teisele finalistile, esimese asetusega, Jorune Salnaitele 16-21, 13-21.

Noormeeste paarismängus olid veerandfinaalis Marti Joost ja Rasmus Roogsoo, kuid pidi andma vastastele loobumisvõidu. Neidude paarismängus jäid Kaisa-Liis Lepp ja Romili Vakk poolfinaalis napilt alla esimese paigutusega Jore Kavalauskaitele ja Jorune Salnaitele 10-21, 21-17, 20-22.

Segapaarismängus jõudsid poolfinaali Priit Põder ja Annabel Mutso, kes veerandfinaalis said jagu hollandlastest Boris Vermaarist ja Sasha Vermaarist 21-17, 21-15. Poolfinaalis tuli aga vastu võtta kaotus soomlastelt Elmeri Lybeckilt ja Emma Lybeckilt 13-21, 16-21.

Otseülekanne finaalpäeva mängudest siin.