Heili Merisalu ja Emilia Shapovalova Poolas veerandfinaalis

12.11.2023

Juunioride Euroopa karikaetapil Yonex Polish International U19 jäi Eesti noorte parimaks tulemuseks neidude paarismängus Heili Merisalu ja Emilia Shapovalova 5.-8. koht.

Merisalu ja Shapovalova võitsid avaringis Poola paari Julia Fras ja Julia Szajner 21-18, 21-9. Kaheksandikfinaalis oldi paremad teisest Poola paarist Julia Koralewska ja Aleksandra Kurkiewicz 21-15, 21-18. Veerandfinaalis kohtuti turniiril teise asetusega Maria Koriagina ja Yaroslava Vantsarovskaga Ukrainast. Ukrainlannadele tuli alla jäämine 12-21, 16-21.

Karolina Pintšuk koos lätlanna Nikola Mukielega jäi esimeses mängus alla kolmanda paigutusega Poola paarile Viktoriya Pletsiukohovale ja Veranika Stankevichile 13-21, 10-21.

Neidude üksikmängus jõudis Heili Merisalu kuuteistkümne parima sekka võites esimeses kohtumises Julia Frasi Poolast 21-12, 21-12 ja olles teises mängus parem poolatarist Klaudia Plusast 23-21, 7-21, 21-13. Kaheksandikfinaalis kohtus Merisalu kolmanda asetusega Poola mängija Kinga Stokfisziga. Stokfisz pääses veerandfinaali võiduga 21-9, 21-15. Emilia Shapovalova kaotas esimeses ringis Aleksandra Weslawowiczile 18-21,12-21. Karolina Pintšuk jäi alla esimese asetusega Maria Koriaginale 5-21, 15-21.

Noormeeste üksikmängus võitis Siim Saarse esimeses kohtumises Adam Winciaczeki Poolast 21-16, 16-21, 21-16, kuid kaotas kolmekümne kahe parima seas Vladyslav Kuninile Ukrainast 8-21, 10-21. Karl-Aksel Männik ja esimeses ringis alla Sebastian Pinkowiczile 8-21, 5-21. Kaspar Sorge kaotas napilt Kamil Romanile 17-21, 22-24. Marten Põder kaotas Nojus Tenikaitisele Leedust 8-21, 5-21.

Noormeeste paarismängus jäid Karl Aksel Männik ja Siim Saarse avaringis alla Poola paarile Damian Perkowskile ja Sebastian Pinkowiczile 10-21, 10-21.