Eesti noortele Leedust hõbemedalid

05.11.2023

Sulgpalli Euroopa juunioride karikasarja turniiril Leedus said Eesti mängijad segapaarismängus ja noormeeste paarismängus teise koha.

Segapaarismängus alustasid turniiri teise asetusena Emili Pärsim ja Andrei Schmidt. Kuueteistkümne hulgas alistasid nad Ukraina / Leedu paari Vladyslav Stepanchenko ja Jogaile Keleciute 21-10, 22-20. Veerandfinaalis olid eestlased paremad hollandlasest Mats Duwelist ja Heili Merisalust 21-19, 21-11. Poolfinaalis kohtuti soomlase Oliver Oldorffi ja Elisaveta Berikuga, kelle üle saadi võit 21-18, 24-22. Finaalis tuli aga tasavägises mängus taanlaste Jonathan Belisario ja Simone Sorenseniga vastu võtta kaotus 22-24, 22-24. Elisaveta Berik jäi jagama kolmandat kohta. Lisaks Heili Merisalule jõudsid segapaarismängus veerandlfinaali veel Marija Paskotši ja Chris Robin Talts.

Noormeeste paarismängus olid eestlastest edukaimad Chris Robin Talts ja Rasmus Talts. Avaringis said Taltsid pingelises mängus võidu hispaanlaste Raul Bergua ja Alejandro Gallego üle 20-22, 21-19, 23-21. Järgmisena alistati kindlalt leedu paar Gabrielius Dapkus ja Domas Daugela. Veerandfinaalis läks vaja taas kolme geimi horvaadi Hrvoje Mavriceki ja šveitslase Keishin Rimmeri vastu 21-12, 18-21, 21-14. Poolfinaalis võideti kolmanda paigutusega ukraina paari Vladyslav Kuninit ja Yegor Romaniuki 21-19, 21-19. Finaalis olid Chris Robin Taltsi ja Rasmus Taltsi vastasteks Linus Emmerich ja Jonas Schmid Saksamaalt. Mängus väljusid võitjatena sakslased 21-17, 21-17. Veerandfinaali jõudsid Hannes Hani ja Andrei Schmidt, kes pidid samuti tunnistama hilisemate võitjate Emmerich ja Schmidi paremust 16-21, 21-18, 22-20.

Noormeeste üksikmängus jäi parimaks tulemuseks Rasmus Taltsi kuuteistkümne parima hulka pääs. Neidude üksikmängus jõudsid veerandfinaali Marija Paskotši ja Emilia Shapovalova. Paskotši võitis lätlast Anete Pridniecet 21-5, 21-10, kuid veerandfinaalis jäi alla leedulasele Vilte Paulauskaitele 16-21, 19-21. Emilia Shapovalova oli avaringides üle leedulasest Gerda Velykytest ja Kaisa Liis Leppast. Veerandfinaalis kohtus Shapovalova Varsha Kumariga Inglismaalt ning mäng lõppes inglanna kasuks 19-21, 16-21.

Neidude paarismängus alustasid turniir esimese asetusega Emili Pärsim ja Elisaveta Berik. Kaheksandikfinaalis tuli kindel võit Leedu paari Uma Ivanauskaite ja Goda Vanceviciute üle 21-5, 21-8. Veerandfinaalis olid eestlaste vastasteks taanlased Emili Bang ja Simone Sorensen, kellele jäädi alla 13-21, 14-21. Kaheksa parima hulka mängisid end ka Lumikki Liias ja Marika Paskotši alistades saksa paari Shreya Hochscheidi ja Isabel Klebani 21-15, 21-18. Veerandfinaalis tuli allajäämine hilisematele teise koha omanikele Vilte Paulauskaitele ja Sukackaitele 21-15, 13-21, 9-21. Koos lätlase Nikola Mukielega oli kaheksa parima seas ka Karolina Pintšuk, tee poolfinaali takistas neil saksa paar Katharina Nilges ja Leonie Wronna 17-21, 13-21.