White Stripe Element

Seeniorid esinesid edukalt Balti meistrivõistlustel

22.10.2023

Laupäevas toimus Riias Balti Seenioride meistrivõistlused sulgpallis.

35+ vanuseklassis võitsid Eesti mängijad viiest võimalikust kuldmedalist neli. Meeste üksikmängus sai Martin Saarenkunnas kolmanda koha, võites kolmanda koha kohtumises Leedu mängijat seisuga 11:21, 21:15, 21:12. Naiste üksikmängus sai Eesti kaksikvõidu, kui esikoha võttis endale Sandra Kamilova ja teiseks tuli Grete Talviste. Meeste paarismängus tulid kindlaks meistriteks Karl Kivinurm/Vahur Lukin, kolmanda koha tõid Eestile Andres Aru/Mikk Aru. Naiste paarismängus hõivasid kõik poodiumi kohad Eesti paarid. Esikoha said Ulla Helm/Kai-Riin Saluste, teiseks tulid Gretel Saadoja/Grete Talviste ja poodiumi lõpetasid Sandra Kamilova/Eve Laansoo. Segapaarismängus võitsid enda teise kuldmedali Karl Kivinurm ja Sandra Kamilova, poodiumi teise koha hõivasid Vahur Lukin/Gretel Saadoja ja kolmandale astemele astus Ants Mängel koos lätlase Anita Švalbega.

40+ vanuseklassis toodi Eestisse tagasi kuldmedalid kolmes mänguliigis. Meeste üksikmängus sai sarnaselt 30+ vanuseklassis kolmanda koha Erti Möller. Naiste üskikmängus tuli Balti meistriks Külle Laidmäe, esikoha võitis Laidmäe ka naiste paarismängus koos Elina Elkindiga. Segapaarismängus jäid alistamatuks Andres Aru/Ulla Helm võites finaalis Läti paari.

45+ vanuseklassis said meeste paarismängus teise koha Siim Sarapuu/Indrek Tarto. 50+ vanuseklassis tuli kaksikvõit Eestisse meeste paarismängus, kui esikoha võitsid Sergey Dolskiy/Vjatšeslav Judajev, hõbemedalid said enda kaela Kalle Aarma/Aare Luigas. Naiste paarismängus tuli Erle Nõmm teisele kohale koos lätlanna Una Tilibaga. Segapaarismängus said teise koha Mihhail Šapovalov/Erle Nõmm, kolmanda koha said Sergei Jeremejev/Marika Piir. 55+ vanuseklassis said meeste üksikmängus teise koha Valeri Künnapu, neljandana lõpetas Guido Oja. Meeste paarismängus tulid teiseks Sergei Jeremejev/Leonid Sauh, kolmanda koha said Ahto Buldas/Vaido Lillemaa. Naiste paarismängus tõid järjekordse kuldmedali Eestile Terje Arak/Külle Kordemets. Segapaarismängus tuli esikohale Terje Arak koos Leedu mängija Laimonas Vaškeviciusega, teise koha said Valeri Künnapu/Külle Kordemets.

60+ vanuseklassis said meeste üksikmängus pronksmedali Rauno Kristel, paarismängus tulid kolmandale kohale Peeter Ärmpalu/Rein Nuudi. Segapaarismängus tulid meistriteks Rein Nuudi/Marika Lõhmus. 65+ vanuseklassis kuulusid meeste üksikmängus kõik poodiumikohad eestlastele, esimeseks tuli Jaan Valbet, teise koha sai Väino Stoltsen ja kolmandaks tuli Tõnu Tereping. 70+ vanuseklassis tulid meeste paarismängus teisele kohale Väino Stoltsen/Tõnu Tereping ja kolmanda koha said Jaan Järvik/Jüri Veerits. 80+ vanuseklassis tuli Jüri Veerits teiseks ja Jaan Järvik kolmandaks.