Kuuba pääses Šotimaal finaali

07.10.2023

Täna selguvad Scottish Openil homsed finalistid. Naiste üksikmängus jõudis finaali Eesti esireket Kristin Kuuba.

Kuuba alistas veerandfinaalis kolmes geimis prantslanna Leonice Hueti. Kaks geimi, mis eestlanna võitis tulid väga kindlate seisudega. Avageimis sai Kuuba võidu 21:11, teine geim pärast intervalli läks prantslanna kätte ja sealt tuli kaotus 18:21. Otsustavas kolmandas geimis alustati tasavägiselt, kuid intervalliks juhtis geimi eestlanna 11:9. Seisul 15:12 tegi Kuuba kuue punktilise spurdi ja kindlustas koha poolfinaalis seisuga 21:12.

Poolfinaalis oli Kuuba vastaseks kvalifikatsioonist tulnud Jaapani mängija Haruna Konishi. Intervallille mindi esimeses geimis eestlanna juhtimisel 11:9. Jaapanlanna viigistas geimi sesiul 16:16 ja asus ka juhtima 19:16. Kuuba ennast sellega segada ei lasknud ja võitis järgnevad viis punkti ning geimi seisuga 21:19. Teises geimis oldi teine teise kandadel kuni seisuni 12:12. Sealt edasi mängis kindla vahe endale jaapanlanna ja kindlustas teise geimi võidu seisuga 21:13. Otsustav kolmas geim möödus punkt-punkti mänguna kuni lõpuni. Tähtsad geimi lõpu punktid keeras Kuuba siiski enda kasuks ja võitis geimis 21:19.

Homme toimuvas finaalis läheb Kuuba vastamisi kas Prantsusmaa mängija Xuefei Qiga või türklanna Neslihan Ariniga.

Võistluste tulemused nähtaval siin ja otsepilt saadaval siin.