U19 MM: Eesti pidi vastu võtma esimesed kaotused

28.09.2023

Eile kohtus Eesti juunioride koondis maailma meistrivõistluste E-alagrupi viimases mängus Indoneesiaga. MM-i üks favoriitidest Eestile võimalust ei jätnud. Päeva teises mängus tuli vastu võtta 0-3 kaotus Hong Kongilt.

Alagrupi viimases mängus Eestile väga rääkimis võimalust ei jäetud, esimeseks mänguks oli taas segapaar. Hugo Themas/Elisaveta Berik jäid alla Adrian Pratama/Felisha Alberta Nathaniel Pasaribule 13:21, 12:21. Mõlemas geimis läksid Indoneesia mängijad oma teed pärast intervalli. Eesti 0-1 Indoneesia.

Teises kohtumises alustas avageimi Andrei Schmidt hästi minnes juhtima 3:0, kuid sealt tuli Dohi Ratana Teja Gotama kaheksa punktilise spurdiga välja. Pärast piisava vahe välja mängimist jätkas Gptama oma teed ja võitis ava geimi 21:12. Teine geim lõppes samuti 21:12, kuid seal paraku Schmidt vastasele lähedale ei jõudnud geimi ühegis punktis. Eesti 0-2 Indoneesia.

Neidude üksikmängus oli seekordselt võimalus võit kindlustada enda riigile vastastel, kui omavahel läksid vastamisi Emili Pärsim ja Thalita Ramadhani Wiryawan. Indoneeslane näitas kvaliteetset mängu ja võitis mõlemad geimid seisuga 21:5, 21:5. Eesti 0-3 Indoneesia.

Noormeeste paarismängus läksid vastamisi Andrei Schmidt/Hugo Themas ja Muhammad Al Farizi/Nikolaus Joaguin. Avageimis mängiti kuni intervallini vägagi võrdselt, kuid pärast pausi läks Indoneesia paar 20:10 juhtima. Schmidt/Themas suutisd küll viis punkti tagasi võtta, kuid geim lõppes seisuga 15:21. Teises geimis oldi ilusti mängus seisuni 8:6, pärast seda tegid Al Farizi/Joaquin seitsme ja viie punktilised spurdid ja võitsid geimi 21:8. Eesti 0-4 Indoneesia.

Neidude paarismängus läksid platsile Elisaveta Berik/Emili Pärsim ja Anisanaya Kamila/Az Zahra Ditya Ramadhani. Berik/Pärsimi jaoks keeruliseks osutunud mäng lõppes 8:21, 7:21 kaotusega. Eesti 0-5 Indoneesia.

Päeva teises kohtumises läks koondis vastamisi Hong Kongiga. Avamängus andsid korraliku lahingu vastastele Hugo Themas/Elisaveta Berik. Kahjuks suutsid pingelised geimi lõpud Themas/Berik enda kasuks keerata vaid korra. Nii tuligi vastu võtta 18:21, 21:18, 18:21 kaotus King To Yungilt/Ho Yan Hungilt. Eesti 0-3 Hong Kong. Eesti 0-3 Hong Kong.

Teises mängus kohtus Andrei Schmidt noormeeste üksikmängus Ka To Lamiga. Avageimis pikalt tagaajaja rollis olnud Schmidt viigistas avagimi lõpus mängu seisul 16:16. Sealt edasi, aga tuli viie punktiline spurt Lami kasuks ja eestlane pidi vastu võtma 16:21 kaotuse. Teises geimis oli tablool seisul 12:12 viimast korad viigiseis, sealt sai Hong Kongi mängija väikese edu sisse ja hoidis seda eduklat lõpuni kuni geim lõppes 21:17. Eesti 0-2 Hong Kong.

Viimase mänguna leidis aset neidude üksikmäng, kus vastamisi läksid Emili Pärsim ja Hoi Kiu Anna Liu. Pärsimi jaoks olnud keeruline mäng lõppes kaotusega 10:21, 6:21. Eesti 0-3 Hong Kong.

Homme öösel kell 03:00 kohtutakse Taani koondisega.