Võrumaa

White Stripe Element

U-19 MM: Eesti koondis jätkab puhta lehega

27.09.2023

Eile õhtul jätkusid juunioride MM-il Spokanes E-alagrupi mängud, kui Eesti kohtus esmalt Gruusiaga ja täna varahommikul Armeeniaga. Gruusia vastu see juures üheskis mängus üle 18 minuti vaja ei läinud. Armeenia suutis Eestilt võtta ära ühe punkti.

Esimeses mängus läksid platsile sarnaselt eilsele segapaarid, seekord platsil Hugo Themas/Emili Pärsim, vastas olid neil Daniel Tatevosiani/Elisabed Zumbulidze. Vastastele võimalus antud mängus ei jäetud ja Themas/Pärsim võitsid 21:13, 21:11. Eesti 1-0 Gruusia.

Teine kohtumine oli taas noormeeste üksikmäng, kus Eesti poole pealt platsil vahetusi ei toimunud ja Andrei Schmidt sai domineeriva võidu. Schmidt mängis 15 minutiga üle Garri Ter-Karapetyani seisuga 21:8, 21:6.

Võidu kindlustas täna Eestile neidude üksikmängus Elisaveta Berik. Mäng kulges nagu eelnevad kohtumised, Berik sai kindla võidu seisuga 21:7, 21:10. Eesti 3-0 Gruusia.

Noormeeste paarismängus võitsid Schdmit/Themas Gruusia paari Daniel Tatevosiani/Garri Ter-Karapetyani 21:8, 21:10. Eesti 4-0 Gruusia.

Kohtumise viimases mängus läksid platsile neidude paarismängijad, Berik/Pärsim jätkasid Eesti kindlate võitude jada mängides Gruusia paari üle seisuga 21:13, 21:7. Eesti 5-0 Gruusia.

Täna varahommikul alguses saanud Eesti – Armeenia mängus oli Eesti koondis sama veenva mänguga nagu Gruusia vastu. Kohtumine algas segapaarismänguga, kus Themas/Berikul läks vaja 15 minutit, et tuua Eestile esimene punkt. 21:9, 21:9 võideti Artyom Hakobyani/Ani Sahakyani. Eesti 1-0 Armeenia.

Noormeeste üksikmängus sai Schmidt kirja võistkondliku võistluse kolmanda võidu. Schmidt võitis ilma probleemideta Manvel Harutyunyani 21:6, 21:10. Eesti 2-0 Armeenia.

Neidude üksikmängus oli kolmandat mängu järjest Eesti koondise võimalik kindlustada kohtumise võit. Seekord otsustas treener mängima panna Emili Pärsimi. Pärsimi vastaseks oli Lusine Smbatyan, 23 minutit kestnud mängus väljus võitjana armeenlanna seisuga 21:17, 21:12. Eesti 2-1 Armeenia.

Võit kindlustati siiski ära noormeeste paarismängus Schmidt/Themase poolt. Kindlalt võideti Artyom Hakobyan/Manvel Harutyunyani sesiuga 21:9, 21:11. Eesti 3-1 Armeenia.

Eestlaste jaoks oli päeva viimane mäng taas neidude paarismäng, kus omavahel läksid vastamisi Berik/Pätsim ja Ani Sahakyan/Lusine Smbatyan. 16 minutit väldanud kohtumisest tõid kindlat punkti Eestile Berik/Pärsim seisuga 21:10, 21:8.

Täna õhtul kell 22:00 kohtutakse alagrupi favoriidi Idoneesiaga.