U-19 MM: Eesti 3-2 Portugal

26.09.2023

Eile algas Eesti juunioride koondisel U-19 vanuseklassi maailma meistrivõistlused Spokanes, Amerikas. Alagrupi esimeses kohtumises läks Eesti koondis vastamisi Portugaliga.

Eestlased alustasid kohtumist hästi, võites segapaarismängus kindlalt kahe geimiga. Hugo Themas/Elisaveta Berik näitasid kindlat mängu võites avageimi 21:11. Teises geimis võideti Portugali paari Tiago Berenguer/Marta Sousat veel kindlamalt seisuga 21:8. Pärast 17 minutilist mängu asus Eesti kohtumist juhtima 1-0.

Teiseks mängus oli eile õhtul noormeeste üksikmäng, kus vastamisi läksid Andrei Schmidt ja Santiago Batalha. Tasavägises avageimis olid Schmidt enamjaolt tagaajaja rollis, kuid geimi lõpu keeras enda kasuks. Seisul 18:18 viigistas mängu ja sealt edasi asus geimi juhtima 20:19, paraku esimest geim palli Schmidt ei suutnud realiseerida. Sellest hoolimata võitis eestlane järgmised kaks punkti ja võitis geimi 22:20. Teises geimis näitas Schmidt kindlamat mängu juhtides intervallil 11:5. Geimi teises pooles läks eestlane alguses enda teed, kuid vastane viis kaotusseisu ainult kolme punktini 17:14. Geimi lõpus kindlalt mänginud Schmidt võitis mängu seisuga 21:15. Eesti 2-0 Portugal.

Kohtumise võit oli võimalik ära kindlustada neidude üksikmängus Emili Pärsimil, kui läks vastamisis Maria Wilkinsoniga. Avageim algas Pärsimi jaoks hästi juhtides geimi 11:7 joogipausile minnes. Pärast intervalli portugallane läks geimi juhtima seisuga 12:11. Hiljem samuti pöörasid punktid Wilkinsoni kasuks ja Pärsim pidi esimeses geimis võtma vastu kaotuse 19:21. Teise geim möödus sarnaselt esimesele geimile, kuid rollid olid vahetunud ja Pärsim oli intervalliks 8:11 taga. Pärast joogipausi alustas Pärsim tugevalt ja läks geimi juhtima 14:12, kuid siis võitis portugallane neli punkti järjest ja tema mäng läks kindlamaks. Pärsim viigistas geimi seisul 19:19 ja võitis järgnevad tähtsad punktid, ning vaja läks otsustavat kolmandat geimi. Kolmas geim enam oli intervalliks seis 6:11 Pärsimi poolt vaadates. Seekord eestlanna tagasi mängu ei suutnud tulla ja pärast 38 minutit võitis Portugal enda esimese punkti. Eesti 2-1 Portugal.

Eesti koondislaste päeva pikimaks mänguks kujunes noormeeste paarismängs, kus Andrei Schmidt/Hugo Themas läksid vastamisi Portugali paariga Santiago Batalha/Dinis Maiaga. Eesti paar alustas geimi kindlalt minnes juhtima 8:1, intervalliks oli tablool seis 11:6. Pärast joogipausi portugallaste mäng paranes ja geim viigistati esmakordselt seisul 19:19. Geimi võitja selgust pärast 12 minutilist avageimi, Schmidt/Themas pidid vastu võtma napi kaotuse 22:24. Teises geimis juhtisid geimi intervalliks portugallased 11:10. Kuid seekord keerasid Schmidt/Themas geimi lõpu enda kasuks ja esimene geim pall realiseerita kohe seisul 20:18. Kolmandas geimis tuli eestlastel vastu võtta kaotus 14:21 ja Portugal viigistas sellega kohtumise. Eesti 2-2 Portugal.

Eesti – Portugali mängu võtja selgus täna öösel neidude paarismängus. Eestile kindlustasid otsustava kolmanda punkti ja võidu Portugali üle Elisaveta Berik/Emili Pärsim. Avageimis võitis eestlannad kindlalt Erica Gloriat/Marta Sousat seisuga 21:13. Teises geimis Portugali paar kordagi juhtima ei läinud, kuid sellest hoolimata oli pinge õhus geimi lõpuni. Viimast korda näitas tabloo viigiseisu seisul 18:18, tähtsad punktid võtsid endale Berik/Pärsim ja Eestile kindlustati võit 21:19. Eesti 3-2 Portugal.

Täna kohtub õhtul kohtub Ees juunioride koondis Gruusiaga ja homme öösel minnakse vastamisi Armeeniaga. Alagrupi teisestes kohtumistes võitis Indoneesia oodatult 5-0 Armeeniat ja Portugali.