U17 EM: Joost/Roogsoo veerandfinaalis

10.08.2023

Täna selgitati Vilniuses U17 vanuseklassi Euroopa meistrivõistluste veerandfinalistid. Eesti koondise mängijad olid võistlustules täna veel kolmes mänguliigis, kus ühest jõuti ka veerandfinaali.

Päeva alustati segapaarismängudega esimesena läksid platsile Priit Põder/Romili Vakk, minnes vastamisi Prantsusmaa paariga Ewan Goulin/Agathe Cuevasiga. Raskes kohtumises tuli eestlastel vastu võtta 10:21, 6:21 kaotus. Teise segapaarina astusid väljakule Rasmus Roogsoo/Lumikki Liias, kellevastasteks olid ukrainlased Vladyslav Kunin/Yaroslava Vantsarovska. Avageimis hoiti vaststega sammu kuni intervallini kus olid taga 9:11, edasi läks Ukraina paar eest ja meie paaril tuli vastu võtta 16:21 kaotus. Teine geim möödus keerulisemalt ja tuli kaotus 9:21.

Noormeeste üksikmängus kohtus Marti Joost hollandlase Dion Hoegeniga. Esimene geim mingi pausile 8:11, paraku edasi tegi hollandlane kaheksa punktilise spurdi ja Joost kaotas esimese geimi 11:21. Teine geim see eest möödus täielikult punkt-punkti mänguna, kus eestlasel oli kasutada ka neli geimpalli, kahjuks neid ta realiseerida ei suutnud ja tuli kaotus 25:27.

Noormeeste paarismängus võitsid Marti Joost/Rasmus Roogsoo kolmandas ringis kuuenda paigutusega Saksamaa paari Felix Schütt/Alexander Philipp Zhangi kolmes geimis 15:21, 21:15, 21:18. Veerandfinaali koha kindlustasid Joost/Roogsoo Iirimaa paari Fionn Dowling/Senan O’Rourke vastu. Avageimis jätkus põnevust mängus kuni serisuni 14:13, sealt tegid meie poisid viie punktilise spurdi ja võitsid geimi 21:15. Teises geimis saadi edu sisse varem ja liiguti kindlalt veerandfinaali täpselt sama geimi võiduga 21:15. Homse vastase saavad Joost/Roogsoo teada täna õhtul, veerandfinaalis kohtutakse kas Inglismaa või Prantsusmaa paariga.

Võistluse tabelid saadaval siin ja otsepilt nähtaval siin.