Võrumaa

White Stripe Element

Taani kaitses edukalt võistkondliku EM-i tiitlit

20.02.2023

Laupäeval selgus võistkondliku Euroopa meistrivõistluste parim koondis, enda tiitlit kaitses edukalt Taani.

Otsustavas viiendas mängus läks Prantsusmaa naispaar Delphine Delrue/Margot Lambert kohtumist juhitma võites avageimi, kui paraku sellest ei piisanud, et Taani koondis troonilt tõugata. Järgnevad geimid kuulusid kindlalt taanlannadele Maiken Fruergaard/Sara Thygesenile ja tiitel kindlustati seisuga 17:21, 21:15, 21:14.

Segapaarismängus tõi esimese punkti Prantsusmaale Thom Gicquel/Delphine Delrue, kuid üksikmängudes tõid Taanile kaks punkti Viktor Axelsen ja Line Christophersen.

Axelesn kohtus Christo Popoviga, ning maailma esireket oli kaotusele väga lähedal. Avageimi võitis Popov 21:15, kusjuures teises geimi juhtis prantslane 17:11 ja tema kasutada oli ka matšpall seisul 20:19. Axelsen suutis siiski rongi alt välja tulla ja võita kohtumise 15:21, 22:20, 21:14.

Prantsusmaa viigistas kohtumise meespaariga, kui Thom Gicquel/Toma Junior Popov mängisid üle paari Kim Astrup/Frederik Søgaardi seisuga 21:19, 21:19.