Eesti meistrid on Karl Kert ja Kristin Kuuba

05.02.2023

Pühapäeval selgusid 59. Eesti meistrivõistluste võitjad ja medalistid. Eelmisel aastal võidetud meistritiitleid suudeti edukalt kaitsta neljas mänguliigis.

Meeste üksimängus kohtusid finaalis Karl Kert ja oma kaheksateistkümnendat järjestikkust üksikmängus tiitlit jahtinud Raul Must. Avageimis alustas Must kindlamalt saavutades paari punktilise edu ja juhtides intervalliks 11:9. Tasapisi tuli Kert siiski mängu tagasi ja võrgumänguga kindlustas endale esimese geimi 21:19. Teises geimis läks Must juhtiba 8:1 ja joogipausile minnes oli tablool seisuks 11:6. Seda eduseisu hoidis Must kindlalt ja võitis geimi 21:15. Otsustavas geimis alustas Kert kindlamalt ja poolte vahetusel oli seis tema kasuks 11:7. Must jõudis küll seisul 15:14 ühe punkti kaugusele, kuid sellest ei piisanud. Kert kindlustas oma esimese meistritiitli pärast ühe tunnist mängu seisuga 21:16.

Pronksmedali kindlustas endale Tauri Kilk võiduga Andrei Schmidt üle.

Naiste üksikmängus võitis oma seitsmenda meistritiitli kindlalat Kristin Kuuba, teiseks tuli Ramona Üprus. Eesti esireketil läks vaja kahtekümmend minutit ja kahte geimi, tiitel tuli koju seisuga 21:6, 21:12. Poodiumi viimasele astemele astus Catlyn Kruus võites pronksikohtumises Helis Pajustet.

Meeste paarismängus jätkasid Eesti meistrivõistluste domineerimisega Kristjan Kaljurand/Raul Käsner, seekord oli neil finaalis vastas Karl Kert/Mikk Järveoja. Eesti esipaar kontrollis kohtumist kindlalt ja kindlustasid endale üheksanda järjestikkuse meistritiitli seisuga 21:15, 21:14. Pronksmedalid said kaela Marcus Lõo/Mikk Õunmaa.

Naiste paarismängus tulid kindlate esitustega meistriteks Kati-Kreet Marran/Helina Rüütel, esikoha kohtumises alistati 21:14, 21:16 Catlyn Kruus/Ramona Üprus. Kolmanda koha võtsid endale Kertu Margus/Editha Schmalz.

Segapaarismängus kaitsesid edukalt enda tiitlit Raul Käsner/Kati-Kreet Marran, kui alistasid finaalis 17:21, 21:12, 24:22 esimese asetusega paari Mikk Õunmaa/Ramona Üpruse. Otsustavas kolmandas geimis päästsid Käsner/Marran kolm matšpalli.

Võistluste tulemused saadaval siin ja mängud on järelvaadatavad siin.