Juunioride MM: Eesti 3-2 Belgia

19.10.2022

Eesti juunioride koondis pidas täna hommikul enda kolmanda alagrupi kohtumise minnes vastamisi Belgiaga. Tasavägise kohtumise pööras Eesti enda kasuks paarismängudega.

Esimeses mängus läksid vastamisi neidude üksikmängijad, Eesti poolelt astus platsile Marelle Salu ja Belgiat esindas Karla Henry.  Esimeses geim möödus Salu jaoks tõusude ja mõõnadega, intervalliks juhtis ta geimi 11:6. Paraku sealt tegi Henry 10-punktilise spurdi ja asus juhtima 16:11. Sellest seisust Salu ennast välja ei mänginud ja pidi vastu võtma 15:21 kaotuse. Teine geim möödus Salu jaoks keerukalt algusest peale, intervalliks oli kaotusseisus 3:11. Henry tõi Belgiale esimese punkti võiduga 21:15, 21:11.

Noormeeste üksikmängus pidi Tauri Kilk vastu võtma kaotuse Charles Fouynilt. Avageim kulges belglase väikeses eduseisus, kui geimi lõpus tuli Kilk mängu tagasi. Tähtsad punktid keeras Kilk enda kasuks, ning seisul 20:19 oli kasutada ka geimpalli, paraku seda eestlane ei realiseerinud. Sulgpalli mõistes lisaaja keeras enda kasuks Fouyn võites avageimi 23:21. Teine geim ebaõnnestus Eesti juunioride esireketil täielikult ja tuli kaotus 21:23, 2:21. Eesti 0-2 Belgia.

Naiste paarismängus tõid Eestile esimese punkti Elisaveta Berik/Emili Pärsim võites kindlalt kahes geimis 21:15, 21:16 Amber Boonen/Tammi van Wonterghemi.

Noormeeste paarismängus jätkasid Eestile punkti toomist Mario Kirisma/Robin Schmalz võttes 21:12, 21:15 võidu Arnaud Huberty/Baptiste Rolini üle. Eesti 2-2- Belgia.

Kohtumise võitja selgitasid välja segpaari Tauri Kilk/Elisaveta Berik ja Charles Fouyn/Tammi van Wonterghem. Avageimi algas tasavägiselt, intervalliks juhtisid Kilk/Berik 11:8. Pärast joogipausi kasvatati edu kiirelt seitsme punktiliseks ja geimi lõpus vormistati võit seisuga 21:12. Teise geimi stsenaarium möödus üsnagi sarnaselt esimesele, kuid seekord oli rollid vahetunud ja Kilk/Berik pidid võtma vastu 12:21 kaotuse. Otsustavas geimis juhtisid Kilk/Berik intervalliks 11:10 ja pärast joogipausi mängis Eesti paar kindlalt ja keerasid tähtsad punktid enda kasuks. Mängu ja kogu kohtumise võit kindlustati seisuga 21:12, 12:21, 21:17.

Täna õhtul kell 18:00 kohtub Eesti alagrupi viimases kohtumises Hispaaniaga. Hispaania on seni jäänud alistamatuks ja alistas Hongkongi 3-2. Seegi kohtumine leiab aset teisel väljakul.

Võistluste tabelid saadaval siin ja otsepilt nähtaval siin.