Juunioride EM: Eesti 2-3 Poola

20.08.2022

Täna selgitati juunioride võistkondlikul EM-il välja veerandfinalistid. Eesti vastaseks viimases kohtumises oli Poola.

Avamatšis läks Tauri Kilk vastamisi Mateusz Golasiga. Esimese geimi intervalli ajaks oli Kilk kaotsusseisus 8:11, joogipausilt tagasi tulles leidis eestlane järgmise käigu ja asus kohtumist juhtima 12:11. Sealt edasi tüüris Kilk geimi võiduni paari punktiliste spurtidega ja võitis avageimi 21:15. Teine geim möödus punkt-punkti mänguna ja tablool oli viigiseis 18:18. Mängumeeste punktid võitis Kilk ja tõi 21:15, 21:19 võiduga Eestile esimese punkti.

Neidude üksikmängus läks platsile Marelle Salu, teisel pool võrku oli Maja Janko. Pärast 23 minutilist kohtumist viigistas Poola kohtumise, kui Janko alistas Salu 21:11, 21:16.

Noormeeste paarismängus läksid Mario Kirisima/Robin Schmalz vastamisi Bartosz Krajewski/Dominik Kwintaga. Pingelise esimese geimi keerasid enda kasuks Kirisma/Schamlz võites 23:21. Teises geimi Eesti paarile lootust ei jäetud ja poolakad viisid mängu otsutavasse geimi seisuga 21:12. Kolmandas geimis jäid Kirisma/Schmalz keerulisse seisu kuna intervalli ajaks oli tablool seis 4:11. Kaotusseisu suudeti küll vähendada kahe punkti peale, kuid sellest ei piisanud ja eestlaste tuli vastu võtta 23:21, 12:21, 16:21 kaotus.

Neidude paarismängus läksid Eesti eest platsile Katriin Jagomägi/Emili Pärsim. Poolatarid Anna Czuchra/Aleksandra Weslawowicz tõi Poolale vajaliku kolmanda punkti kahegeimilise 21:11, 21:12 võiduga ära.

Segapaarismängus alistasid Tauri Kilk/Elisaveta Berik 21:16, 21:7 Jan Franczaki/Julia Piwowari. Selle mänguga lõppes ka juunioride koondise võistkondlik võistlus.

Esmaspäeval 22. august saab avalöögi Euroopa meistrivõistluste individuaalturniir.

Individuaal võistluse tabelid saadaval siin ja otsepilt nähtaval siin.