Joost saavutas Lätis U-17 võistlusel 2. koha

15.08.2022

Laupäeval selgusi Yonex Latvia U17 võistluse võitjad, finaali pääses ainsa eestlasena noormeeste ükikmängus Marti Joost (Nõo SK).

Joost alistas poolfinaalis Ukraina mängija Vladyslav Kunini 21:18, 18:21, 21:5. Finaalis kohtus Nõo mängija esimese asetusega ukrainlase Ivan Tsaregorotseviga, paraku tuli eestlasel vastu võtta 4:21, 15:21 kaotus. Kolmandat kohta jäi jagama Andrei Schmidt (Triiton). Veerandfinaalis jäid seisma Priit Põder (Triiton) ja Karl Mattias Pedai (Valge Hani).

Neidude üksikmängus jõudis kaugeimale Emilia Shapovalova (TÜASK), veerandfinaalis pidi Shapovalova tunnistama Ukraina mängija Maria Koriagina paremus seisuga 13:21, 12:21.

Noormeeste paarismängus jäid kolmandat-neljandat kohta jagama Karl Aksel Männik/Siim Saarse (Nõo SK/Pärnu SK) ja Marti Joost/Rasmus Roogsoo (Nõo SK/Triiton).

Neidude paarismängus said kolmanda koha Heili Merisalu/Emilia Shapovalova (Nõo SK/TÜASK). Poolfinaalis jäi Eesti paar alla hilisematele võitjatele.

Segapaarismängus mängisid ennast ainsana poolfinaali Schmidt/Merisalu, kuid finaali ukse sulges nende ees Ukraina paar.

U-13, U-15 ja U-19 võistlusel jäi poiste üksikmängus alagrupis pidama Kaspar Sorge (TÜASK) saades 2 võidu kõrvale ühe kaotuse. Poiste paarismängus said neljanda koha Pedai/Põder. Sarnaselt üksikmängule Kaspar Sorge koos ukrainlase Yegor Churkiniga alagrupis edasi ei pääsenud. Tüdrukute paarismängus saavutasid Kaisa Liis Lepp/Romili Vakk 6. koha.

U-17 võistluste tulemused nähtaval siin ja U-13, U-15 ja U-19 võistluse tulemused saadaval siin.