Naispaar Merisalu/Shapovalova said Prantsusmaal teise koha

18.07.2022

Nädalavahetusel leidis aset Aire sur la Lys, Prantsusmaal Yonex France U17 Open, kus osalesid mitmed noorte koondiste liikmed ja kandidaadid.

Noormeeste üksikmängus jõudis kaugeimale Andrei Schmidt (Triiton), Schmidt võitis esimesed kaks ringi ja kohtus kolmandas ringis seitsemanda asetusega prantslase Alexis Mineziga. Paraku selles kohtumises tuli Schmdtil vastu võtta 13:21, 7:21 kaotus. Teises ringis jäid seisma Siim Saarse, Rene Leeman ja Rasmus Talts.

Neidude üksikmängus pääses kolmandasse ringi kuuendat asetust omanud Emilia Shapovalova (TÜASK), veerandfinaali ukse sulges tema ees Hollandi mängija Wille Florine seisuga 13:21, 18:21. Ülejäänud Eesti mängijad piirdusid Prantsusmaal avaringiga.

Noormeeste paarismängus said ainsana võidu kirja Schmidt/Saarse, teises ringis pidid nad tunnistama kolmanda asetusega Hollandi paari Casper Spaans/Joep Strooperi paremust kolmes geimis.

Neidude paarismängus tuli Eestile edukaim tulemus, kui Merisalu/Shapovalova saavutasid 2. koha. Finaalis tuli Eesti paaril tunnistada Inglismaa paari Matilda Franklin/Yulia Tangi paremust seisuga 13:21, 15:21.

Segapaarismängus jõudisd veerandfinaali teise asetusega Schmidt/Merisalu. Poolfinaali koha kindlustamiseks tuli neil alistada Inglismaa/Hollandi kooslus Dillon Chong/Wille Florine, paraku tuli selles kohtumises eestlastel vastu võtta 15:21, 12:21 kaotus. Kolmandasse ringi jõudsid Talts/Shapovalova.