Tartus toimus Noorte klubide karikas

31.05.2022

Nädalavahetusel 28. mail toimus Veeriku Spordikeskuses esimest korda noorte klubide karikas. Ühe päevaga selgitati Tartus välja nelja vanuseklassi parimad sega võistkonnad. Võistkondliku võistluse eripära seisnes sellest, et kasutati punktisüsteemi, kus võidab see meeskond, kes jõuab esimesena 100 punktini.

Võistlus sai teoks Eesti Sulgpalliliidu ja Veeriku Spordikeskuses tegutseva sulgpalliklubi Veeriku Badminton koostöös. Võistluste ühe peamise korraldaja Rainer Kaljumäe sõnul oli asja eesmärk pakkuda midagi veidi uut ja teistsugust. Pikemas perspektiivis peaksid klubidevahelised kohtumised tõstma mängija väärtust klubide silmis, pakkuma meie noortele lisa väljundit veidi teises olukorras võistlemiseks ja suurendama kohaliku kogukonna huvi ala vastu.

U-13 vanuseklass

Noorimate mängijate võistkondade seas saavutas esimese koha Sulgpalliklubi Triiton, kui alistati kindlalt Tallinna Sulgpallikeskuse ja Veeriku Sulgpalliklubi meeskonnad. Triitoni koosseisu kuulusid Karl-Markus Kasekamp, Martin Põder, Keidi Kaasma ja Ilona Roogsoo. Poodiumi teisele astmele astusid Tallinna Sulgpallikeskuse mängijad ja viimased medalid said enda kaela Veeriku Sulgpalliklubi esimene võistkond.

U-15 vanuseklass

Antud vanuseklassis saavutasid kaksikvõidu Sulgpalliklubi Triitoni võistkonnad, esikoha karika sai koju viia Triitoni esimene võistkond ja teise koha teine võistkond. Võitjate koosseisu kuulusid Oskar Laanes, Priit Põder, Kaisa-Liis Lepp ja Annabel Mutso. Poodiumi viimasele astmele astusid Veeriku Sulgpalliklubi pallurid. Esikoha kindlustas Triitoni esimene võistkond võiduga 100:40 Triitoni teise võistkonna üle.

U-17 vanuseklass

Esikoha võttis endale Sulgpalliklubi Triiton, kuhu kuulusid järgnevad mängijad: Karl Jonas Lõhmus, Rasmus Roogsoo, Andrei Schmidt, Hanna Karileet, Liisbet Leemet ja Lumikki Liias. Teise koha medalid said enda kaela Tallinna Sulgpallikeskuse mängijad ja poodiumi rivistuse lõpetasid Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi sportlased.

U-19 vanuseklass

Kõrgeima tasemega vanuseklassis krooniti parimateks Sulgpalliklubi Triitoni esimene võistkond. Kuldsesse võistkonda kuulusid Tauri Kilk, Hugo Themas, Elisaveta Berik, Emili Pärsim ja Marelle Salu. Hõbemedalid viisid endaga koju kaasa Sulgpalliklubi Triitoni teise võistkonna mängijad ja viimase medalikomplekti said enda kaela Tallinna Sulgpallikeskuse esimene võistkond.

Võistluste tulemused saadaval siin ja pildid nähtaval siin.