Must ja Kuuba tulid Eesti meistriteks

06.02.2022

Täna kulmineerus Kalevi Spordihallis 58. Eesti meistrivõistlused sulgpallis. Edukalt kaitsesid kolme mänguliigi mängijad enda tiitlit.

Meeste üksikmängus võitis oma 17. meistritiitli Raul Must. Tänavune meistrivõistlus oli Musta jaoks keerukam kui varasemalt, nimelt kaotas Eesti esireket turniiri vältel kaks geimi. Finaalis läks Must vastamisi Kart Kertiga. Poodiumi kõrgeima koha kindlustas Must endale 21:16, 21:11 võiduga. Kolmanda koha võitis Tauri Kilk, kes jäi poolfinaalis alla just Mustale.

Naiste üksikmängus jätkas domineerimis Kristin Kuuba. Meistritiitli kindlustamiseks kulus Kuubal 30 minuti. Esikoha matšis kohtus Kuuba Helis Pajustega. Kuuba esimeses geimis Pajustele võimalust ei jätnud ja võitis 21:2. Teises geimis oli rohkem mängu ja Eesti esireket kindlustas võidu 21:17 seisuga. Kolmanda koha sai endale Ramona Üprus.

Meeste paarismängus kaitsesid edukalt tiitlit Kristjan Kaljurand/Raul Käsner. Meistritiitel kindlustati tänavu Mikk Järveoja/Mihkel Taltsi vastu. Kaljurand/Käsner kuulutati võitjateks seisuga 21:14, 21:19. Kolmanda koha tagasid endale Rainer Kaljumäe/Karl Kert.

Naiste paarismängus võitsid koos mängides esmakordselt tiitli Kati-Kreet Marran/Helina Rüütel. Finaalis alistasid nad kindlalt 21:10, 21:8 Kertu Marguse/Editha Schmalzi. Poodiumi viimasele astemel astusid Hannaliin Piho/Sale-Liis Teesalu.

Segapaarismängus olid parimad Raul Käsner/Kati-Kreet Marran. Finaalis kohtuti Tauri Kilk/Helina Rüüteliga. Pärast kahte tasavägist geimi said endaga karika koju viia Käsner/Marran seisuga 21:19, 21:19. Pronksmedalid said enda kaela Kristjan Kaljurand/Hannaliina Piho.