EMV esimese päeva kokkuvõte

05.02.2022

Täna algasid Kalevi Spordihallis 58. Eesti meistrivõistlused sulgpallis. Esimene pall pandi mängu 13:00 väljakul Lenne.

Meeste üksikmängus suuri üllatusi ei juhtunud, kuid siiski toimus ootamatuid sündmusi. Nimelt läks Eesti esireketil Raul Mustal vaja kolme geimi, et alistada mullust U-17 Eesti meistrit Hugo Themast. Must kallutas esimese kohtumise enda kasuks 21:18, 19:21, 21:13. Konkurentsist langes 3. asetusega Mikk Järveoja, kui ka 4. asetusega Rannar Zirk. Järveoja pidi vastu võtma 20:22, 14:21 kaotuse Kristjan Täherannalt. Zirki võistluse lõpetas Anton Berik seisuga 25:23, 22:20.

Naiste üksikmängus jõudsid kvalifikatsioonist põhiturniirile Eliise-Kristiina Altmäe ja Liis Kiik. Naiste üksikmängu põhiturniir hakkab homme kell 11:00.

Meeste paarismängus asetusega paarid ei komistanud ja jõudsid kindlalt veerandfinaalidesse. Poolfinalistid selguvad meeste paarismängus laupäeva pärastlõunal.

Naiste paarismängus langesid asetusega paarina ainsana Emili Pärsim/Marelle Salu, kui pidid vastu võtma 20:22, 21:14, 15:21 kaotuse paarilt Gretel Saadoja/Grete Talviste. Ülejäänud asetusega paarid alistasid kindlalt kahes geimis oma vastased.

Segapaarismängus pääsesid põhiturniirile Kristo Kasela/Sandra Kamilova ja Artur Ajupov/Merit Mägi.