Kristin Kuuba pidi Taanis tunnistama vastase paremust

19.10.2021

Täna astus kõrgeimal BWF kategooria turniiril Taanis platsile Eesti esireket Kristin Kuuba (BWF 46.).

Kuuba kohtus Victor Denmark Openil esimeses ringis Šotimaa mängija Kirsty Gilmouriga (BWF 25.). Esimeses geimis suutis Gilmour geimi alguses väikse eduseisu kasvatada, minnes kohtumist 3:0 juhtima. Kolme punktilist kaotusseisu Kuuba küll vähendas, kuid seisul 2:3 tegi šotlanna viie punktilise spurdi ja lõi tabloole seisuks 8:2. Intervalliks oli eestlanna 5:11 kaotusseisus. Pärast intervalli võitis Kuuba veel 6 punkti, ning pidi esimeses geimis vastu võtma 11:21 kaotuse.

Teine geim algas tasavägisemalt, geimi algus oli vahe veel minimaalne 4:5, kuid Kuuba oli siiski tagaajaja rollis. Intervalli ajaks oli Gilmouri edu kasvanud viie punktiliseks 11:6. Paraku ka geimi teine pool Eesti esireket vastast kinni ei püüdnud. Nõnda tuli pärast 26 minutilist mängu tunnistada Kuubal vastase paremust 11:21, 15:21.