Kuuba ja Marran/Rüütel edenesid Hollandis poolfinaali

16.10.2021

Almeres toimuval Yonex Dutch Openil jätkati täna veerandfinaalidega, Eesti mängijad olid esindatud kahes mänguliigis.

Esimestena astusid täna platsile Kati-Kreet Marran/Helina Rüütel (BWF 44.), veerandfinaalis kohtusid Marran/Rüütel Šveitsi paati Nadia Fankhauseri/Caroline Racloziga. Esimeses geimis hoidsid eestlannad mängu kindlalt enda käes ja võitsid geimi 21:13.

Teine geim alustasid šveitslased paremini ja asusid kohtumist juhtima 6:1, intervalliks oli nende eduseis kasvanud 7 punktiliseks 11:4. Marran/Rüütel jätkasid pärast joogipausi edukamalt ja 6 punktilise vahespurdiga vähendasid kaotusseisu minimaalseks 10:11. Geimi teine pool möödus punkt-punkti mänguna ja esimest korda asusid eestlannad geimi juhtima seisul 21:20. Paraku esimese korraga matšpalli realiseerida ei suudetud. Teise matšpalli realiseerisid Marran/Rüütel edukalt ja liikusid poolfinaali 21:13, 23:21 võiduga. Poolfinaalis kohtuvad eestlannad kas Inglismaa paari või Hollandi paariga.

Naiste üksikmängus näitas kindlat minekut Eesti esireket Kristin Kuuba (BWF 51.). Poolfinaali pääsu tagas Kuuba endale 21:18, 21:14 võiduga Tšehhi mängija Tereza Švabikova üle. Esimene geim möödus tasavägiselt, kuid eestlanna hoidis ohje enda käes võttis geimi endale. Teine geim oli täielikult eestlanna käes ja vastasele ta geimivõidu võimalust mõtetesse ei lasknud. Finaali pääsemiseks tuleb Kuubal alistada Ungari mängija Vivien Sandorhazi.

Võistluste tulemused on nähtaval siin ja otsepilt nähtav siin.