Võrumaa

White Stripe Element

Kaljurand/Käsner jäid Lätis jagama 3.-4. kohta

29.08.2021

Lätis, Jelgavas toimuval rahvusvahelisel Future Series kategooria turniiril jõudsid ainsate eestlastena poolfinaali Kristjan Kaljurand/Raul Käsner (TÜASK).

Eile alistasid teises ringis Kaljurand/Käsner Itaalia paari Kevin Strobl/Tonni Zhou 21:7, 21:18. Poolfinaali kohta garanteeriti endale võiduga Ukraina paari Danylo Bosniuk/Oleksandar Shmundyaki üle seisuga 21:16, 21:17. Finaali pääsemiseks tuli Eesti esipaaril võita Malaisia mängumehi Muhammad Nurfirdaus Azman/Roy King Yap. Esimest geimi alistasid malaisialased innukalt juhtides intervalli ajaks 11:3. Suurest kaotusseisust ei mänginud enam Kaljurand/Käsner välja ja esimeses geimi tuli tunnistada vastaste paremust seisuga 12:21. Teine geim alustas Eesti paar paremini ja intervalliks juhiti geimi 11:6. Paraku pärast pausi võitsid Azman/Yap viis punkti järjest ja tablool oli viigiseis 12:12. Viimane viigiseis oli kohtumises seisul 16:16, ning tähtsad punktid pöörasid enda kasuks Malaisia mängijad ja lõpetasid kohtumise seisuga 21:12, 21:17. Nõnda tuli Kaljurand/Käsneril leppida 3.-4. kohaga. Meeste paarismängus pääsesid teise ringi ka Oskar Männik/Rannar Zirk (TÜASK/Nõo SK), paraku tuli vastu võtta kindel kaotus Inglismaa paarilt Jonty Russ/Sam Smithilt 4:21, 12:21.

Naiste üksikmängus mängis end veerandfinaali Helis Pajuste (Triiton). Teises ringis mängis Pajuste üle leedulanna Vilte Paulauskaite seisuga 21:15, 21:17. Veerandfinaalis tuli Pajustel paraku tunnistada teist asetust omanud Ungari mängija Daniella Gonda paremust seisuga 9:21, 18:21.

Segapaarismängus jõudsid kaheksa parema sekka Oskar Männik/Ramona Üprus (TÜASK). Teises ringis saadi magus võit teist asetust omanud Ukraina paari Mykhaylo Makhovskiy/Anastasiya Prozorova üle seisuga 21:17, 23:21. Poolfinaali ukse sulges Männik/Üprusel Poola paar Wiktor Trecki/ Magdalena Swierczynska seisuga 5:21, 12:21. Sama Poola paar alistas teises ringis Rannar Zirki/Andra Mai Hoopi (Nõo SK/TÜASK) seisuga 21:10, 21:9.

Võistluste tabelitega saab tutvuda siin ja otsepilt finaalidest on nähtaval siin.