Talts/Värv jõudsid U-17 võistlusel poolfinaali

14.07.2021

Esmaspäeval alustasid Eesti U-17 koondise kandidaadid võistlemist HEBAR U17 Bulgarian Openil, mis oli nende jaoks teine võistlus Bulgaarias. Eesti mängijad jõudisd neljas mänguliigis veerandfinaali ja noormeeste paarismängus osaletakse täna õhtul poolfinaalis.

Esimene võistluspäev (12. juuli)

Noormeesteüksikmängus läks esimesena platsile Karl Aksel Männik, kes pidid vastu võtma kaotuse Saksamaa mängijalt Rafe Kenji Braachilt seisuga 10:21, 16:21. Järgmisena alustas kell 13.00 mängimist Roland Kutsei kelle jaoks lõppes ka turniir üksikmängus esimeses ringis. Kutsei läks vastamisi kohaliku mängija Georgi Kateroviga ja kaotas kohtumise 14:21, 17:21. Kolmandana alustas noormeeste üksikmängus mängimist Hugo Themas, kes tõi päeva esimese võidu eestlastele alistades Rumeenia mängija George Alexandru Mocani seisuga 21:8, 21:13. Pärast seda mängu läks platsile Chris Robin Talts, tema alistas samuti kohaliku mängija Denislav Angelovi 21:8, 17:21, 21:6. Oma kohtumise võitis ka Tregert Gustav Värv, kes mängis üle Bulgaaria mängija Denislav Ivanovi seisuga 21:19, 21:14. Sellega esimesel päeval eestlaste osalus noormeeste üksikmängus piirdus ja teise ringi jõudis kolm mängumeest.

Neidude üksikmängus tuli Marta Emili Telleril ja Heili Merisalul vastu võtta kolmegeimilised kaotused. Teller jäi alla türklasele Nurgul Yilmazile seisuga 21:19, 8:21, 15:21. Merisalu pidi tunnistama rumeenlanna Denisa-Maria Muscalu paremust seisuga 12:21, 21:13, 18:21. Kahegeimilised kaotsed tuli vastu võtta Kerttu Voorel ja Kadi Ilvesel. Voore kaotas oma kohtumise rumeenlannale Cristina Maria Sirbule seisuga 15:21, 14:21. Ilves kaotas oma kohtumise samuti Rumeenia mängijale Anamaria Serban 8:21, 17:21.

Esimene päev lõpetati segapaarismängudega, kus platsile läks kuus Eesti paari. Esimesena astusid väljakule Värv/Merisalu, kes võtsid vastu kaotuse Rumeenia paarilt Andrei Octavian Comanilt ja Andra Stoicalt seisuga 5:21, 16:21. Talts/Teller mängima ei pidanud kuna Türgi paar andis loobumisvõidu. Schmidt/Berik võitsid tasavägises lahingus Türgi paari Emirhan Bilge ja Humeyra Reyhan Demirbasi 22:20, 18:21, 21:18. Kaotust pidid tunnistama, aga Kutsei/Voore türklaste Münir Mert Polati ja Silanur Guleri vastu seisuga 10:21, 21:18, 18:21. Männik/Ilves ei saanud samuti jagu Türgi paarist M. Hanifi Mutlust ja Beren Ustunkayast, türklased võitsid kohtumise 21:12, 21:15. Päeva viimases kohtumises astusid platsile Themas/Pärsim, nemad alistasid Iisraeli paari David Pupko ja Alina Bergelsoni 21:14, 21:17. Segapaarismängus liikus edasi kolm Eesti paari.

Teine võistluspäev (13. juuli)

Noormeeste üksikmängus algas eestlaste jaoks päev edukalt, kui Andrei Schmidt ja Hugo Themas alistasid oma vastased. Schmidt võitis Bulgaaria mängijat Georgi Katerovi 21:17, 21:15. Themas alistas pingelises kohtumises türklase Kerem Acu 22:20, 18:21, 22:20. Paraku pidid kaotuse vastu võtma nii Chris Robin Talts kui ka Tregert Gustav Värv. Talts kaotas Türgi mängija Anil Ulac Atanile 21:23, 16:21. Värv pidi vastu võtma kaotuse rumeenlaselt Calin Tudor Turcult 16:21, 16:21.

Neidude üksikmängus astus sellel võistlusel esimest korda väljakule Laura-Liis Kale, kes pidi tunnistama Türgi mängija Tugcenur Korkmazi paremust 8:21, 4:21. Emili Pärsim võitis kindlalt sakslast Carina Karmanni 21:10, 21:10. Elisaveta Berik alistas samuti Saksamaa mängija Carina Karmanni 21:17, 26:28, 21:15. Birgit Reintam pidi vastu võtma kaotuse Türgi mängijalt Alenya Korkutilt 3:21, 9:21.

Noormeeste paarismängus läksid platsile esimese paarina Schmidt/Themas. Neil tuli vastu võtta kaotus Türgi paarilt 14:21, 21:23. Kutsei/Männik pidid kolmegeimilises kohtumises alla vanduma kohalikule paarile Yavor Hristovile ja Georgi Kirvoile 15:21, 21:18, 21:17.

Neidude paarismängus läksid Berik/Pärsim vastamisi rumeenlannadega Denisa-Maria Muscalu ja Andra Stoicaga. Kahjuks pidid nad pärast 38 minutilist mängu vastu võtma kaotuse 21:16, 13:21, 17:21. Ilves/Teller piirdusid samuti esimese ringiga, kui jäid alla Türgi paarile Sudenaz Acule ja Aleyna Korkutile 14:21, 17:21.

Päeva teine pool jätkus kolmandate ringidega, mille võitjad liikusid edasi juba veerandfinaali. See algas edukalt kui Schmidt/Berik alistasid türklased Yigithan Bilge ja Ikra Elif Ozygiti 21:13, 21:17. Themas/Pärsim pidid vastu võtma kaotuse türklastelt Bugra Aktasilt ja Sinem Yildizilt 15:21, 18:21. Talts/Teller turniir lõppes ka kolmandas ringis, kui Türgi paar Mehmet Can Toremis ja Beren Askar alistasid eestlased seisuga 21:18, 21:12.

Noormeeste üksikmängus oli üks kolmanda ringi vastas seis eestlaste siseasi. Vastamisi läksid Andrei Schmidt ja Hugo Themas. Seekord tõmbas pikema kõrre Themas alistades Schmidit 21:18, 18:21, 21:7.

Neidude üksikmängus oli veerandfinaali pääs võimlik kahel mängijal, üks nendest kohtadest kuulus ka meie mängijale. Emili Pärsim pidi vastu võtma kaotuse türklaselt Nurgul Yilmazilt 21:19, 18:21, 11:21. Elisaveta Berik kindlustas endale veerandfinaali koha alistades Türgi mängija Sudenaz Acu 21:19, 16:21, 21:15.

Noormeeste paarismängus jõudsid veerandfinaali Talts/Värv alistades Belgia paari Lucas Lesuisse ja Baptiste Rolini 22:20, 21:18.

Veerandfinaali ukse taha jäid kaks Eesti paari neidude paarismängus. Reintam/Voore jaoks jäid alistamatuks esimest asetust omavad türklased Cansu Ercetin ja Tugcenur Korkmaz, eestlased langesid konkurentsist välja seisuga 6:21, 10:21. Kale/Merisalu pidid vastu võtma kaotused Bulgaaria paarilt 17:21, 14:21.

Kolmas võistluspäev (14. juuli)

Kolmandal võistlus päeval selgitati välja poolfinaali pääsenud. Esimesena läksid veerandfinaalis platsile Schmidt/Berik, kes kohtusid Venemaa paari Ivan Samulenkovi ja Galina Lisochkinaga. Kolmegeimilises kohutmises sammusid järgmisesse ringi seekord Samulenkov/Lisochkina seisuga 21:9, 11:21, 21:18.

Üksikmängudes jäid mõlemas mänguliigis eestlased pidama veerandfinaalis. Hugo Themase jaoks jäi alistamatuks esimest asetust omav Ungari mängumees Kean Kabor Kigyos. Themas pidi vastu võtma kaotuse 12:21, 17:21. Elisaveta Beriku poolfinaali pääsule tuli ette türklane Beren Ustunkaya. Berik pidid neidude üksikmängus vastu võtma kaotuse 14:21, 17:21.

Noormeeste paarismängus läksid poolfinaali kohta püüdma Talts/Värv. Veerandfinaalis oli neil vastas Saksamaa paar Hannes Blühdorn ja Kjell Wagener. Talts/Värv võitsid kohtumise 21:16, 21:17 ja lähevad poolfinaalis vastamisi Türgi paari Burak Mert Alkaya ja Furkan Saraciga.

Võistluste tulemustega saab tutvuda siin.