Kruus ja Üprus võistlevad homme põhiturniirile pääsu eest

27.05.2021

Täna algasid Austrias, Grazis International Series kategooria turniir, Eesti mängijad asusid täna kvalifikatsioonis platsile nii meeste kui ka naiste üksikmängus.

Meeste üksikmängus kvalifikatsioonist alustanud Karl Kert (BWF 384.) kohtus esimeses ringis Malta mängija Samuel Cassariga (BWF 582.). Kert domineeris kohtumist ja seilas pärast 24 minutilist kohtumist kindla võiduni 21:13, 21:10. Teises ringis kohtus Kert Taani mängija Magnus Johanneseniga (BWF 171.), kes omab kvalifikatsioonis kaheksandat asetust. Esimene geim möödus Johanneseni taktikepi järgi ja Kert pidi tunnistama vastase paremust 11:21. Teine geim näitas, aga Kert paremat minekut ja võitis geimi 21:18, võitja selgitamiseks läks vaja kolmandat geimi. Otsustavas geimis alustas taanlane kindlalt, pausile minnes juhtis ta kohtumist 11:5. Sellest kaotusseisust Kert enam välja ei suutnud tulla ja pidi tunnistama vastase paremust seisuga 11:21, 21:18, 16:21.

Naiste üksikmängus läks täna ainsana platsile Ramona Üprus (BWF 956.), esimese ringi vastaseks oli tal Belgia mängija Karla Henry (BWF 1196.). Üprus hoidis terve mängu vältel ohje enda käes ja võitis kohtumise 21:9, 21:10. Homme tuleb tal alistada Hollandi mängija Amy Tan (BWF 302.), et kindlustada pääs põhiturniirile. Samas seisus on ka Catlyn Kruus (BWF 336.), temal tuleb võita Prantsusmaa mängija Ophelia Casier, et pääseda põhiturniirile.

Põhiturniirilt alustab homme naiste üksikmängus Helis Pajuste ja naispaar Üprus ja Kruus (BWF 336.). Pajuste esimese ringi vastane põhiturniiril on belglanna Clara Lassaux (BWF 181.), naispaar kohtub esimeses ringis Malaisia paari Anna Ching Yik Cheongi ja Yap Cheng Weniga (BWF 63.).

Võistluste tabelitega saab tutvuda siin ja otsepilt Austrian Openilt on saadaval siin.