Võrumaa

White Stripe Element

Must ja Marran/Rüütel jõudsid Portugalis veerandfinaali

08.05.2021

Täna jätkusid Caldas da Rainhases, Portugalis International Series kategooria turniir, kus eestlased mängisid kolmes mänguliigis.

Meesteüksikmängus läks Raul Must (BWF 90.) vastamisi Austria mängija Adi Pratamaga (BWF 1009.). Mustale algas mäng hästi kui saavutas 6:1 eduseisu, siiski jõudis Pratama vähendada vahe ühe punktiliseks võites 4 punkti järjest. Ühe punktiline vahe oli ka veel seisul 7:6, kuid eestlane vastas Austria mängija spurdile omakorda võites 4 punkti järjest ja pausile mindi Musta juhtimisel 11:6. Geimi teine pool hoidis Must initsiatiivi enda käes ja juhtis kohtumist 16:10, kuid Pratama ei olnud enda viimast sõna andnud ja 5:0 spurdiga oli tablool seis 15:16. Geimi suutis Must kindlustada kolmandal geim pallil võites 21:19.

Teine geim algas tasavägisemalt ja kumbki mängija ei suutnud mängu enda poole kallutada nii oligi geimi esimese poole peal seis 6:6. Intervalliks oli Must mängu enda kasuks pööranud ja tema juhtimisel mindi pausile 11:8. Geimi teine pool alustas Pratama paremini ja vähendas kaotusseisu ühe punktiliseks, seis tablool oli 11:12. Sealt sai Eesti esireket indu juurde ja võitis 5 punkti järjest, nii jättis ta austrialase enda selja taha ja kindlustas veerandfinaali pääsme seisuga 21:19, 21:14. Täna õhtuses kohtumises läheb Must vastamisi Sri Lanka mängija Niluka Karunaratnega (BWF 119.), mäng leiab aset teisel väljakul.

Naiste paarismängus oli Eestist kaks paari lahingus, esimest asetust omavad Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel (BWF 45.) kohtusid Taani paari Iben Bergsteini ja Anna Siess Rybergiga. Esimene geim algas eestlannade jaoks rabedalt kui leiti ennas kaotusseisu 3:7, siiski tuldi olukorrast hästi välja ja pausile mindi Marrani ja Rüüteli eduseisul 11:10. Pärast pausi jätkus mäng tasavägiselt ja veel seisul 16:16 oldi viigis. Geimi lõpus näitasid eestlannad kindlat kätt ja võtsid 5 punkti järjest ning kindlustasid geimi võidu 21:16.

Teine geim leidsid Marran ja Rüütel taas ennast tagaajaja rollis seisul 2:5. Taanlannade juhtimisel mindi ka intervallile 11:9. Geimi teine pool domineerisid Bergstein ja Ryberg ja andsid eestlannadele kõigest kolm punkti, seisul 12:21 oli kindel, et vaja läheb kolmandat geimi.

Otsustav geim algas ka eestlannade jaoks aeglaselt jäeti kaotusseisu 1:6. Geim suudeti viigistada esmakordselt seisul 7:7, ning joogipausile minnes olid Marran ja Rüütel haaranud ohjad enda kätte seisul 11:8. Edasi läks Eesti naispaar kindlalt oma teed ja vastastele loovutati viis punkti, mängu võit kindlustati seega seisuga 21:16, 12:21, 21:13. Järgmises ringis kohtuvad Marran ja Rüütel taas Taani paariga Vibse Jonasseni ja Lisa Krameriga.

Teise naispaarina oli võistlustules Catlyn Kruus ja Ramona Üprus (BWF 479.) nende vastasteks olid Rootsi mängijad Klara Johanssoni ja Jessica Silvennoineniga. Esimene geim olid mängu alguses rootslased domineerivamad ja juhtisid kohtumist 14:9, aga tasa ja targu tulid Kruus ja Üprus mängu tagasi, ning viigistasid kohtumise seisul 18:18. Mängu lõpus näitasid kindlamat kätt seekord rootslannad kellel oli kasutada kokku 6 geimi palli ning võitsid esimese geimi 28:26. Teine geim hoidsid eestlannad rootslatega sammu kuni seisuni 12:14, pärast seda võitsid Johansson ja Silvennoinen 7 punkti järjest ning võitsid kohtumise 28:26, 21:12.

Segapaarismängus kohtusid Mihkel Laanes ja Helina Rüütel (BWF 113.) sakslaste Johannes Pistorius ja Annabella Jaegeriga (BWF 268.). Esimene geim juhtisid Laanes ja Rüütel seisul 4:3, kuid pausile mindi sakslaste eduseisus 11:5. Geimi teine pool hoidis Saksamaa paar eduseisu kindlalt ja võitsid geimi 21:12. Teine geim saavutasid eestlased 5:0 eduseisu, kuid intervalliks oldi 10:11 kaotusseisus. Pärast pausi said Laanes ja Rüütel kaks punkti ning tuli võtta vastu kaotus 12:21, 12:21.

Võistluste tabelitega saab tutvuta siin ja otsepilt on saadaval siin.