Eestlased Portugalis kvalifikatsioonist edasi ei pääsenud

07.05.2021

Eile alanud International Series kategooria turniiril Portugalis Eesti mängijad kvalifikatsioonist läbi ei murdnud.

Esimese eestlasena astus platsile Karl Kert (BWF 392.), kes läks vastamisi Hispaania mängija Alvaro Lealiga (BWF 1300.). Mäng algas tasavägiselt ja kumbki ei suutnud suurt eduseisu saavutada, nii mindigi punkt-punkti mängus pausile Leali eduseisus 11:10. Esimese geimi teine pool möödus samas rütmis ja seisul 15:16 leidis Kert ennast kaotusseisus. Siis tuli, aga mängu pööre ja eestlane läks mängu juhtima 18:16, ning Kert realiseeris ka esimese geim palli võites 21:18. Teine geim algas eestlase jaoks kindlamat ja asus mängu juhtima 9:5, kuid sellest keerulisest seisust tuli hispaanlane välja ja viigistas mängu 9:9. Joogipausile mindi siiski Kerti juhtimisel 11:9. Pärast pausi tegi Leal kaks 3 punktilist spurti ja saavutas eduseisu 15:13. Kert vastas sellele viie punktilise vahespurdiga ja läks oma teed võites mängu 21:18, 21:17.

Kvalifikatsiooni teises ringis kohtus Kert taanlase Martin Bundgaardiga (BWF 210.). Selles mängus oli tarvis kõiki kolme geimi, mis möödusid tasavägiselt. Esimene geim alustas eestlane hästi kui saavutas eduseisu 8:2, Bundgaard jõudis Kertile ühe punkti kaugusele 7:8, kuid pausile mindi eestlase eduseisus 11:8. Geimi teine pool leidis taanlane enda rütmi üles ja asus kohtumist esmakordselt juhtima seisul 15:14. Veel seisul 16:15 leidis Kert ennast kaotusseisus, aga neli punkti hiljem juhtis mängu 19:16. Esimese geimi võidu kindlustas Kert 21:18. Teine geim algas Kerti jaoks rabedalt jäädes kaotusseisu 4:0, aga seejärel asus kohtumist juhtima 10:7, pausile mindi eestlase juhtimisel 11:10. Kerti viimane eduseis oli 16:15 pärast mida läks taanlane oma teed ja kindlustas teise geimi 21:17. Otsustav geim möödus tasavägiselt ja seisu 13:13 olid kaalukausid võrdsed, siis läks Bundgaard 6:0 spurdiga eest ja eestlasel tuli vastu võtta kaotus 21:18, 17:21, 16:21.

Teise eestlasena alustas meesteüksikmängus kvalifikatsioonist Mihkel Laanes (BWF 364.) kelle vastaseks oli Prantsusmaa esindaja Yanis Gaudin (BWF 351.). Kvalifikatsiooni esimese ringi vastane oli seega pärast Pähkel, kuna Gaudin on 2020. aasta juunioride EM hõbe meesteüksikmängus. Prantslane näitas oma taset ja ei jätnud esimene geim Laanesele võimalustki, pausile mindi seisul 11:5. Samamoodi jätkus ka esimese geimi teine pool ning eestlane kaotas 12:21. Teine geim algas eestlase jaoks paremini, kuid pausile pidi Laanes minema tagaajaja rollis 8:11. Gaudin hoidis eduseisu kindlalt ja võitis mängu 21:12, 21:16.

Naisteüksikmängus asus põhitabeli kohta jahtima 3 eestlannat Helis Pajuste (BWF 221.), Catlyn Kruus (BWF 339.) ja Ramona Üprus (BWF 958.). Esimesena astus platsile Üprus kelle vastaseks oli Itaalia mängija Katharina Fink (BWF 343.). Esimene geim möödus Finki rütmis ja eestlanna leidis ennast geimi alguses 2:7 kaotusseisus. Pausile mindi Finki eduseisus 11:4. Geimi teine pool jätkus mäng samas rütmis ja Üprusel tuli võtta vastu esimese geimi kaotus 10:21. Teine geim algas eestlanna jaoks paremini, kuid eduseisu saavutada ei suutnud. Seekord mindi pausile taas itaallanna juhtimisel 11:8. Fink hoidis eduseisu kindlalt ja võitis kohtumise 21:10, 21:15.

Catlyn Kruus kohtus Prantsusmaa mängija Ophelia Casieriga (BWF 438.). Esimest geimi alustas Kruus kindlalt minnes kohtumistj juhtima 10:2, kindel eduseis oli veel ka seisul 15:8 ja tundus, et esimene geim kuulub eestlannale. Siiski leidis Casier uue tulemise ja võitis 10 punkti järjest minnes kohtumist juhitma 18:15, prantslanna kindlustas esimese geimi seisul 21:17. Teine geim algas pingeliselt ja Kruus juhtis kohtumist 7:6, kuid pausile läksid mängijad eestlanna kaotusseisu 7:11. Casier saavutas eduseisu 14:8. Kruus sai siis oma rütmi tagasi ja viigistas mängu 15:15 ja tal oli kasutada seisul 20:19 geimpall, mida realiseerida ei suutnud. Nõnda tuli eestlannal võtta vastu kaotus 17:21, 20:22.

Ainsa eestlasena võitis naisteüksikmängus ühe kohtumise Helis Pajuste, kes kohtus esimeses ringis Madalena Fortunatoga. Pajuste mäng algas keeruliselt pausile läks ta kaotusseisus 7:11. Eestlanna jaoks mõjus paus hästi ja võitis 6 punkti järjest ning asus kohtumist juhtima 13:11. Esimene geim oli viigis veel 17:17 seisul, aga Pajuste hoidis külma närvi ja tegi 4 punktilise lõpuspurdi ja võitis geimi 21:17. Teine geim oli ka tasavägine, joogipausil juhtis Pajuste 11:9. Eestlanna hoidis eduseisu ja kindlustas mängu võidu 21:17, 21:18.

Kvalifikatsiooni teises ringis kohtus Pajuste Itaalia mängija Yasmine Hamzaga (BWF 299.). Selle mängu initsiatiivi hoidis enda kätes Hamza, esimese geimi intervalliks juhtis itaallane 11:6. Pärast pausi võitis Pajuste vaid 2 punkti ja geim lõppes seisu 8:21. Teine geim algas taas Hamza taktikepi järgi kui ta läks juhtima 5:0 ja pausile mindi tema eduseisus 11:3. Pajuste suutis seisul 19:9 küll 6 punkti järgi võtta kuid lõppseisu see ei muutnud ja vastu tuli võtta kaotus 8:21, 15:21.

Täna läheb platsile ainukese eestlasena Raul Must (BWF 90.), kui kohtub esimesel väljakul 2018. aasta YEI võitjaga Lucas Claerboutiga (BWF 78.).

Võistluste tabelitega saab tutvuta siin ja otsepilt on saadaval siin.