Kuuba ja Marran/Rüütel pääsesid poolfinaali

27.03.2021

Poolas toimuval BWF International Challenge kategooria sulgpalliturniiril jõudsid Eesti naissulgpallurid poolfinaali. Finaali pääsejad selgitatakse välja täna õhtul.

Eesti esireket ja Poolas teist asetust omav Kristin Kuuba (BWF 54.) jõudis poolfinaali. Veerandfinaalis alistas Kuuba kolmegeimilises mängus Malaisia mängija Eoon Qi Xuani (BWF 166.). Tund ja 4 minutit kestnud mäng algas tasavägiselt, kuid Xuan hoidis initsiatiivi enda käes minnes pausile eduseisus 11:7. Kuuba juhtis mängu veel seisus 18:17, aga malaisialane tegi siis nelja punktilise spurdi ja võitis geimi 21:18. Teine geim algas samuti Xuani domineerimisega ja joogipausile mindi Malaisia mängija eduseisus 11:5. Kuuba oli raskustes ka pärast pausi olles kaotusseisus 6:14, kuid ei lasknud ennast sellest heidutada ja näitas taset tehes seisult 16:19 lõpuspurdi. Teise geimi lõpetas Kuuba esimese geimpalliga 21:19 ja võitja välja selgitamiseks läks vaja kolmandat geimi. Otsustavas geimi alustas Kuuba positiivselt ja läks juhtima 7:1, aga joogipausi hetkeks oli mäng võrdsustunud ja eestlanna juhtis vaid ühe punktiga 11:10. Geimi teine pool näitas Kuuba kindlat kätt ja sammus poolfinaali seisuga 18:21, 21,19, 21:17. Finaali pääsemiseks tuleb Eesti esireketil alistada India mängija Sri Krishna Priya Kudaravalli (BWF 128.).

Eesti parimad naispaarismängijad Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel (BWF 53.) sammusid kindlalt poolfinaali kui alistasid poolatarid Anna Czuchra ja Julia Piwowari (BWF 851.). Eesti paar alustas mängu isukalt ja joogipausile minnes juhiti 11:7. Paus mõjus Marranile ja Rüütelile hästi ning oldi kindlalt teel esimese geimi võiduni. Eestlannad andsid poolakatele geimi teises pooles ainult kolm punkti ja nii võideti geim 21:10. Teine geim möödus samuti eestlaste taktikepi järgi, pausile minnes juhiti 11:6 ja sealt enam vastastel oma mängu leita ei lastud ja võideti veenvalt 21:10, 21:9. Järgmises ringis kohutvad Marran ja Rüütel taas Poola mängijatega Zuzanna Jankowska ja Anastasia Khomichiga.

Naiste paaarismängus kohtusid Catlyn Kruus ja Helis Pajuste esimeset asetust omavate Türgi mängijatega Nazlican Inci ja Bengisu Ercetiniga (BWF 42.). Türgi paar alistas eestlannad kindlalt 21:7, 21:9.

Segapaarismängus rauges Mihkel Laanese ja Helina Rüüteli (BWF 141.) jõud veerandfinaalis, kui pärast 53 minutit kestnud mängu tuli tunnistada Poola paari Milosz Bochati ja Wiktoria Adameka paremust seisuga 21:17, 14:21, 14:21.

Võistluste tulemusi saab näha siit ja otsepilt turniirist on saadaval siin.