Kristin Kuuba mängib homme Poolas finaalis

27.03.2021

Poolas toimuval BWF International Challenge kategooria võistlusel jõudis Eesti esireket Kristin Kuuba (BWF 54.) finaali.

Finaali pääsemiseks kulus eestlannal 31 minutit ja kaks geimi. Kuuba kohtus poolfinaalis India mängija Sri Krishna Priya Kudaravalliga (BWF 128.). Mängu esimese geimi esimene pool möödus tasavägiselt ja punkt-punkti mänguna, pausile suutis eestlane minna eduseisus 11:10. Geimi teisel poolel haaras Kuuba ohjad enda kätte ja kindlustas geimi võidu seisuga 21:15. Teine geim oli samuti punkt-punkti mäng ning pausile läks Kuuba taas 11:10 eduseisus. Kudaravalli hoidis ennast mängus kuni seisuni 14:14, pärast mida eestlanna tegi lõpuspurdi ja alistas vastase kindlalt 21:15, 21:15. Finaalis kohtub Kuuba 17-aastase India mängija Tanya Hemanthiga (BWF 462.).

Hilisõhtuses mängus läksid finaali pääset püüdma Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel (BWF 53.), nende vastasteks olid poolatarid Zuzanna Jankowska ja Anastasia Khomich. Esimene geim oli ülimalt tasavägine ja kumbki paar suurt eduseisu ei suutnud saavutada, mängijad läksid pausile poolataride eduseisus 11:9. Pärast pausi jätkus mäng samas rütmis, seisul 17:17 olid võiduvõimalused mõlemal paaril võrdsed, kuid geimi lõpus näitasid poolatarid kindlat mängu ja võitsid esimese geimi 21:18. Teine geim algas Marrani ja Rüüteli jaoks keerulisemalt kui nad jäid kaotusseisu 4:8. Eesti esipaar hoidis närvi külmana ja nii mindi pausile eduseisuga 11:8. Geimi teine pool hoidsid eestlannad eduseisu ja viisid mängu otsustavasse kolmandasse geimi seisuga 21:16. Kolmas geim algas samuti punkt-punkti mänguna ja Poola paar tegi nelja punktilise spurdi viies tabloole seisuks 12:7. Marran ja Rüütel vastasid kohe enda nelja punktilise spurdiga ja suutsid vahe vähendada ühe punktiliseks. Otsustava geimi lõpp osutus taaskord pingeliseks kuid eestlannadel tuli vastu võtta napp kaotus 18:21, 21:16, 18:21. Sellega jäävad Marran ja Rüütel jagama 3. kohta. Finaalis kohtuvad poolatarid võistlustel esimest asetust omavate türklastega Bengisu Ercetini ja Nazican Inciga (BWF 42.)

Võistluste tulemusi saab näha siit ja otsepilt turniirist on saadaval siin.