All England Openil domineerisid jaapanlased

22.03.2021

Inglismaal, Birminghamis toimunud BWF HSBC World Tour 1000 kategooria turniiril domineerisid Jaapani mängijad. Võites viiest mänguliigist neli.

Finaalpäeval hakkasid mängud pihta meespaarismänguga, kus tiitlikaitsjad Hiroyuki Hendo – Yuta Watanabe (BWF 6.) kohtusid oma kaasmaalastega Takeshi Kamura – Kegio Sonodaga (BWF 5.). Võitja selgitamiseks läks vaja küll kolme geimi kuid tiitlikaitsjad Hendo ja Watanabe võitsid kohtumise kindlalt 21:15, 17:21, 21:11.

Päeva teises kohtumises läksid taas omavahel vastamisi Jaapani esindajad, kui naispaarimängus astusid platsile tiitlikaitsjad Yuki Fukushima – Sayaka Hirota (BWF 1.) kes kohtusid Mayu Matsumoto – Wakana Nagaharaga (BWF 3.). Võitja väljaselgitamiseks kulus 56 minutit ja 2 geimi, seekord jäid peale Matsumoto ja Nagahara seisuga 21:18, 21:16.

Naisteüksikmängus kohtusid finaalis Jaapni esindaja Nozomi Okuhara (BWF 4.) ja tailanna Pornpawee Chochuwong (BWF 11.). Eelmisel aastal poolfinaalis kaotanud Okuhara suutis seekord võtta kuldmedali kui alistas Chochuwongi 21:12, 21:16.

Päeva põnevaimaks vastasseisuks osutus meesüksikmängu finaal, kus kohtusid maailma teine reket Viktor Axelsen (BWF 2.) ja Lee Zii Jia (BWF 10.). Axelseni tee finaali oli oodatust keerulisem, finaalipääsuks tuli tal kolm korda madistada kolm geimi. Lee Zii Jia teekond tundus oodatust kergem kuna veerandfinaalis alistas ta kahes geimis maailma esireketi Kento Momota (BWF 1.) ja teel finaali ei loovutanud geimigi. Meesüksikmängu finaali esimeses geimis tuli kasutusele võtta kõik 59 punkti mis sulgpallis on võimalik välja mängida. Lee Zii Jial oli kasutada 9 geimpalli, millest ühe suutis ta ka realiseerida ning võttis esimese geimi endale 30:29. Teises geimis tuli taaskord mängida pikemalt kui 21 punktini. Seekord jäi peale Axelsen 22:20 ja nõnda läks vaja All England Openi võitja selgitamiseks kolmandat geimi. Pärast tunni ja 14 minutilist mängu tuli võitjana välja Lee Zii Jia seisuga 30:29, 20:22, 21:9.

Viimases kohtumises läksid segapaarismängus omavahel vastamisi Jaapani paarid Yuta Watanabe – Arisa Higashino (BWF 6.) ja Yuki Kaneko – Misaki Matsutomo (BWF 23.). Oma teise kuldmedali võitis Watanbe koos paarilise Higashinoga päeva lühimas mängus seisuga 21:14, 21:13.

Võistluste tulemusi on võimalik näha siit.