Marran ja Rüütel jäid All England Openil jagama 9. kohta

19.03.2021

Birminghamis toimuval YONEX All England Openil jäid Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel (BWF. 60) jagama 9. kohta. Esimeses ringis said eestlannad jagu Taani mängijatest Christine Busch ja Amalie Schulzist (BWF. 53) 24:22, 16:21, 21:14.

Kaheksandikfinaalis oli Marrani ja Rüüteli vastasteks viienda asetusega Nami Matsuyama ja Chiharu Shida (BWF. 12) Jaapanist. Eestlastel oli oodata keerulist mängu ja nii ka läks, esimeses geimis jäid eestlannad 0:4 taha ja joogipausile mingi Jaapani paari eduseisus 11:4. Pärast pausi suutsid Marran ja Rüütel ka ainult 4 punkti endale võtta, ning nii läks esimene geim jaapanlastele 21:8.

Teine geim algas positiivsemate toonidega kui Eesti esipaar suutis 6:4 eduseisu saavutada. Kaotusseisus olnud Matsuyama ja Chiharu pöörasid sellest hetkest mängu ümber ja läksid pausile 11:7 eduseisus. Marran ja Rüütel vähendasid küll vahe 2 punktiliseks seisul 10:12 ja tõid natukene pinget mängu kuid sellest ei piisanud ja Jaapani paar läks oma teed. Pärast 27 minutilist mängu olid jaapanlannad pääsenud veerandfinaali seisuga 21:8, 21:12.

Poolfinaali pääsu eest hakkavad Matsuyama ja Chiharu võitlema Swiss Openi võitnud Malaisia paari Pearly Tani ja Thinaah Muralitharaniga (BWF. 22).

Võistluste tabeleid ja tulemusi on võimalik näha siin.