Eesti mängijate jaoks lõppes Swiss Open esimeses ringis

03.03.2021

Kristin Kuuba (BWF 55.) näitas YONEX Swiss Openil head mängu 3. asetuse Tai esindaja Pornpawee Chochuwongi (BWF 11.) vastu.

Esimene geim möödus punkt-punkti mänguna ja joogipausile läks tailanna 11:10 eduseisus. Pärast joogipausi suutis Chochuwong oma eduseisu hoida ja veel seisul 15:17 olid mängu ohjad tema käes. Kuuba tuli keerulisest seisust välja ja võitis 6 punkti järjest, sellega lõppes esimene geim 21:17 eestlanna kasuks.

Teise geimi alguses näitas Kuuba head minekut ja suutis joogipausile minna eduseisult 11:6. Esmakordselt teises geimis läks Chochuwong mängu juhtima seisul 17:18, sellest sai ta indu juurde ning võitis teise geimi 21:18.

Kolmanda geimi alguses leidis Chochuwong koheselt enda rütmi ja läks otsustavat geimi juhtima 1:5. Tailanna hoidis kindlalt eduseisu ja  joogipausile minnes oli 11:6 eduseisus. Pärast joogipausi ja treeneri motiveerivaid sõnu viigistas Kuuba mängu seisul 13:13. Tailanna suutis ennast koguda ja tegi vahespurdiga seisuks 15:18. Kuuba osutas veel südi vastupanu ja seisul 18:18 viigistas mängu, kuid tailanna mäng jäi seekord peale. Pärast tunni ja 9 minutilist mängu pidi Kuuba vastu võtma kaotuse seisuga 21:17, 18:21, 18:21.

Järgmises ringis on Cochuwongi vastaseks Taani mängija Line Hojmark Kjaersfeldt (BWF 34.), kes alistas Ungari mängija Laura Sarosi (BWF 84.).

Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel (BWF 61.) asusid teise ringi pääset püüdma Saksamaa esindajate Kilasu Ostermeyeri ja Franziska Volkmanni (BWF 165.) vastu. Esimene geim eestlannadel ei sujunud, joogipausile mindi seisul 3:11 ja esimene geim lõppes sakslannade kasuks 21:8.

Teine geim suutsid Marran ja Rüütel oma mängu rohkem peale suruda ning eduseis saavutati kohe alguses. Joogipausile minnes olid ohjad eestlannade käes kui juhiti 11:7. Marran ja Rüütel kontrollisid teise geimi vältel mängu täielikult ja võitsid geimi 21:12. Seekordki oli vaja kolmandat geimi, et välja selgitada edasipääsejad.

Kolmas geim kulges samuti Ostermeyeri ja Volkmanni käe käigu järgi, otsustavas geimis mindi joogipausile eduseisuga 11:6. Marran ja Rüütel ei suutnud enda tahmist peale suruda ja kolmas geim lõpetas nende jaoks selleks korraks turniiri. Pärast 40 minutilist mängu pidid Marran ja Rüütel tunnistama vastaste paremust seisuga 8:21, 21:12, 12:21.

Kilasu Ostermeyer ja Franziska Volkmann kohtuvad järgmises ringis 5. asetusega Taani paari Maiken Fruergaardi ja Sara Thygeseniga (BWF 16.). Taanlased alistasid enda kaasmaalased Julie Finne-Ipseni ja Mai Surrow (BWF 58.) 21:15, 20:22, 21:12.

Tabeleid ja tulemusi on võimalik vaadata siit.