fbpx

Kus mängida?

Kõik maakonnad
Harjumaa
Hiiumaa
Ida-Virumaa
Järvamaa
Jõgevamaa
Lääne-Virumaa
Läänemaa
Pärnumaa
Põlvamaa
Raplamaa
Saaremaa
Tartumaa
Valgamaa
Viljandimaa
Võrumaa

Warning: Undefined variable $html in /data01/virt84004/domeenid/www.badminton.ee/htdocs/wp-content/themes/sulka/functions.php on line 2026
White Stripe Element

Eestile EM-l 3-2 võit Rootsi üle

10.12.2020

Eesti sulgpalli koondis alustas täna Inglismaal võistkondliku EM valikturniiri. Esimesena kohtuti Rootsiga. Kohtumist Rootsiga võis enne turniiri pidada võtmemänguks, mis enim mõjutab Eesti kohta. Kuna teisteks alagrupi vastasteks on esimese paigutusega Inglismaa, kelle vastu on väga raske saada kõigil ülejäänud võistkondadel. Neljas koondis Eesti alagrupis on Ungari, keda maailma edetabeli kohtade ja seniste tulemuste järgi võib pidada Rootsist mõnevõrra nõrgemaks vastaseks.

Otsustavaks kujunesid täna paarismängud. Üksikmängus oli Eesti esireketi ja maailma edetabelis 59. kohal asuva Kristin Kuuba vastaseks Ashwathi Pillai (BWF 137). Kuuba võitis kindlalt esimese geimi. Teises geimis suutis vastane osutada märksa rohkem vastupanu, kuid Kuuba vormistas mängu kahes geimis 21-13, 23-21. Kuna meestest Eesti parim Raul Must Inglismaale ei sõitnud, said rootslased omakorda kerge punkti meeste üksikmängus, kui Felix Burestedt (BWF 57) alistas Mikk Järveoja 21-5, 21-8. Nii oli määravaks, kumb võistkond suuda võtta kaks punkti paarismängudest.

Päeva avakohtumist segapaarismängus alustasid hästi Helina Rüütel ja Kristjan Kaljurand, kes esimeses geimis hoidsid juhtohje, kuid geimi lõpus tervamalt ja ründavamalt mängima hakanud rootslased võtsid esimese geimi siiski ise 21-19. Teine geim kuulus täielikult eestlastele, kuid otsustavas geimis jäädi alguses tagaajaja rolli ning lõplikult järelvõtta ei õnnestunud. Nii said Melker Z-Bexell ja Tilda Sjöö 21-19, 10-21, 21-15 võidu.

Kolme mängu järel oli seis Rootsile 2-1 ja Eesti vaja kohtumise võiduks punkte nii naiste kui meeste paarismängust. Eesti meistrid Kristjan Kaljuranna ja Raul Käsneri vastu tulid Joel Hansson ja Melker Z-Bexell. Kaljurand ja Käsneril õnnestus võtta magus revanš veebruaris samalt paarilt meeskondlikul EM-l saadud kaotuse eest. Ka seekord läks mäng kolme geimi, kuid võitjatena väljusid eestlased 21-18, 11-21, 21-14. Enne viimast mängu oli kohtumine viigis ning otsustavaks sai naiste paarismäng. Kristin Kuuba ja Helina Rüütel, kes enne Kuuba üksikmängu siirdumist olid edukad rahvusvaheliselt paarismängus kasutasid hästi ära oma pikka kokku mängu kogemust ja olid kindlamad Johanna Magnussonist ja Moa Sjööst 21-16, 21-18.

Homme läheb Eesti vastamisi favoriit Inglsimaaga ja laupäeval Ungariga. Alagrupist edasi finaalturniirile kaheksa parima riigi sekka läheb vaid alagrupi võitja.

Võistluste tulemused siin. Vaata otseülekannet siit.

Foto: Badminton England Alan Spink