GP-1 suuri üllatusi ei sündinud

28.09.2020

Nädalavahetusel mängiti Lasnamäe sulgpallihallis esimene GP-sarja osavõistlus. Meeste üksikmängus lõi kaasa ka pikaaegne Eesti esireket Raul Must. Must edenes kindlate võitudega finaali. Poolfinaalis oli Musta vastaseks Mihkel Talts, kes alistus numbritega 21-11, 21-12. Teiselt tabelipoolelt tuli vastu Mihkel Laanes. Laanes oli poolfinaalis jagu saanud klubikaaslasest Tauri Kilkist 21-12, 21-15. Finaalmäng kujunes Raul Musta jaoks kõige pingelisemaks vastasseisuks. Mäng lõppes valitseva Eesti meistri kasuks 21-15, 21-16 .

Naiste üksikmängus ei löönud kaasa Eesti parimad Kristin Kuuba, Kati-Kreet Marran ja Getter Saar. Nii said võimaluse end näidata ka nooremad mängijad. Poolfinaalis kohtusid juunioride esinumbrid Catlyn Kruus ja Ramona Üprus. Seekordses vastasseisus jäi peale Üprus 21-19, 21-17. Finaal oli tänavuste Eesti meistrivõistluste pronksi kohtumise kordus, kus Üpruse vastane oli Helis Pajuste. Pajuste suutis võtta toonase kaotuse eest revanši ja tuli GP-1 võitjaks kolmegeimilises tasavägises mängus 21-14, 17-21, 21-13.

Naiste paarismängus domineerisid Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel võttes kindlad võidud kõigis kohtumistes. Finaalis võideti Hannaliina Piho ja Sale-Liis Teesalu 21-11, 21-7.

Meeste paarismängus pidid võidu nimel vaeva nägema Eesti meistrid Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner. Poolfinaalis läks vaja kolme geimi Kristjan Täheranna ja Mihkel Taltsi alistamiseks ning finaalmäng kujunes samuti kolmegeimiliseks Mikk Järveoja ja Mihkel Laanese vastu. Esimese geimi võitsid Järveoja ja Laanes, kuid teises geimis said hoo sisse Kaljurand ja Käsner. Viimane geim oli tasavägine lõpuni, kuid otsustavad punktid läksid Kaljurand ja Käsnerile 19-21, 21-14, 22-20.

Segapaarismängus jõudsid oodatult finaali Helina Rüütel ja Mihkel Laanes. Üllatuse valmistasid aga poolfinaalis veel juunioride hulka kuuluvad Oskar Männik ja Ramona Üprus, kes võitsid tänavusi Eesti meistrivõistluste hõbemedaliste ja eelmiste aastate meistreid Kristjan Kaljuranda ja Hannaliina Pihot 21-17, 12-21, 21-17. Finaaliks Üprusel ja Männikul enam samasugust jõudu ei jätkunud ning Rüütel ja Laanes tulid võitjateks tulemusega 21-6, 21-17.

Vaata kõiki GP-1 võistluste tulemusi siit.