fbpx

Kus mängida?

Kõik maakonnad
Harjumaa
Hiiumaa
Ida-Virumaa
Järvamaa
Jõgevamaa
Lääne-Virumaa
Läänemaa
Pärnumaa
Põlvamaa
Raplamaa
Saaremaa
Tartumaa
Valgamaa
Viljandimaa
Võrumaa

Warning: Undefined variable $html in /data01/virt84004/domeenid/www.badminton.ee/htdocs/wp-content/themes/sulka/functions.php on line 2026
White Stripe Element

AirBadminton

17.06.2020

AirBadminton on uus sportmäng, mis on loodud sooviga pakkuda võimalust mängida sulgpalli õues. AirBadmintoni võid mängida rannas, koduaia murul, spordiplatsil, pargis ja mujal.

Sulgpall on tänaseks üle maailma väga populaarne ala, mida mängib rohkem kui 300 miljonit inimest. Traditsioonilile sulgpalli pall pakub parimat mängukogemust sisetingimustes, kus pole tuult.

AirBadmintoni sulgpall on loodud sobivaks õuetingimustele ning pall on vastupidav ja vähem mõjutatud tuulest. Sel viisil pakub AirBadminton mängurõõmu niii sulgpalliga esmatutvust tegevatele mängijatele kui kogenud sportlastele.

Võistlusmänguna võib AirBadmintoni mängida nii üks-ühe, kaks-kahe või kolm-kolme vastu. Soovitatav väljaku ala on 5 meetrit lai ja 16 meetrit pikk. Väljaku keskel on võrk. Kummalgi pool võrku võrgu esised kaks meetrit ei kuulu mänguala hulka. Servida tuleks viie meetri kaugusel võrgust. Peale servi on mänguala kogu oma väljakupool välja arvatud kaks meetrit võrgu eest

Punktide lugemisel annab iga viga punkti. Punkti saamiseks tuleb lüüa pall maha vastase väljakupoolele mängualasse või sundida vastane eksima nt lööma mängualast välja või võrku. Mängusüsteemina võib kasutada saali sulgpallile omast võitja selgitamine parim kolmest geimist 21 punktini. Või mängida alternatiivina parim viiest geimist 11 punktini. Loomulikult võid mängida ka enda valitud süsteemi järgi.