Võrumaa

White Stripe Element

Rene Leeman U15 EM-l 16 parima seas

15.02.2020

Prantsusmaal Lievinis alanud U15 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustel on Rene Leeman jõudnud noormeeste üksikmängus kuuteistkümne parima sekka. Esimeses ringis võitis Leeman Achilleas Mavidist Kreekast 21-10, 21-9. Teises ringis oli Leemani vastaseks kolmanda paigutusega Poola mängija Aleksander Mitroszewski. Tasavägises kolmegeimilises mängus jäi peale lõpuks Eesti noormees. Peale esimese geimi nappi kaotust õnnestus võita järgmised kaks ja kindlustada pääs kaheksandikfinaali 19-21, 21-17, 21-18. Rene Leemani järgmine vastane on Tom Lalot Trescarte Prantsusmaalt.

Andrei Schmidt jäi jagama 17. kohta. Avaringis tuli võit Einar Oli Gudbjornssoni üle 21-9, 21-19. Mängus kuueteistkümne parima sekka oli Andre vastas Simone Piccinin Itaaliast. Andrei oli esimeses geimis tagaajaja rollis, kuid tuli sellest geimi lõpus välja ja võitis esimese geimi 21-19. Kahes järgmises oli aga parem vastane ja mängu lõpptulemus jäi 21-19, 13-21, 11-21.

Neidude üksikmängus lõpetas mõlema Eesti mängija tee Türgi esindaja. Laura-Liis kaotas avamängus Ravza Bodurile 6-21, 10-21. Heili Merisalu võitis esimeses mängus lätlanna Elza Zitane 21-15, 21-5. Kuid kolmekümne kahe parima seas tuli temalgi vastamisi minna Türgi neiuga. Paigutusega Tugce Damar võitis 21-12, 21-6. Heili Merisalu jäi jagama 17 kohta.

Noormeeste paarismängus olid Karl Aksel Männiku ja Rene Leemani esimesteks vastasteks loosiga sattunud inglased Dillon Chong ja Benjamin Horseman. Mõlemas geimis jätkus võrdset mängu geimi teise pooleni, kuid siis võtsid Inglismaa noored oma. Mäng lõppes Männiku ja Leemani jaoks 16-21, 15-21.

Segapaarismängus jätkavad võistlust Heili Merisalu ja Karl Aksel Männik, kes said 32 parima sekka võiduga Rumeenia paari Matel-Daniel Puiu ja Raluca Naghi üle 21-15, 21-19. Neid ootavad järgmisena ees ukrainlased Rostislav Zabrodin ja Erika Titokhod. Laura-Liis Kale ja Andrei Schmidt jäid kolmes geimis 21-15, 14-21, 15-21 alla tšehhidele Jan Pitacekile ja Katerina Koliasovale.

Vaata U15 EM mänge badmintoneurope.tv. Võistluste ajakava ja tulemused siin.