Võrumaa

White Stripe Element

Kristin Kuuba Šotimaal 5. kohal

23.11.2019

Glasgows sulgpalli Euroopa karikaetapil auhinnafondiga 25000 dollarit sai Eesti parim mängija Kristin Kuuba viienda koha. Kuuba jõudis veerandfinaali võitudega esimeses ringis Sonia Goncalvese üle 21-17, 21-16. Kuueteistkümne parima seas pidas võistlustel kuuenda paigutusega Kuuba (BWF 61) tasavägise lahingu Saksamaa teise numbri Fabienne Depreziga (BWF 70) ning võttis võidu 21-15, 16-21, 21-17. Veerandfinaalis oli Kuuba vastaseks Hiina Taipei mängija Sung Shuo Yun, kes eelmises ringis lülitas konkurentsist teise asetusega Brittney Tami Kanadast. Kuuba alustas mängu hästi ja võitis esimese geimi kindlalt. Teises geimis tegi parema alguse ja sai eduseisu Sung. Kuuba suutis geimi lõpus küll järgi tulla, kuid geimivõit läks siiski vastasele. Otsustav kolmas geim oli samuti võitluslik, kuid juhtpositsiooni hoidis Sung, kes võitis tund ja üheksa minutit kestnud maratonmängu 14-21, 21-18, 21-17.

Kristin Kuuba, kes jõudis teist nädalat järjest tugeva tasemega turniiril kaheksa parima sekka, saab Šotimaalt kaasa ka olulise punktilisa maailma edetabelisse, mis aitab kindlustada kohta Tokyo OM-le. Aasta aega kestaval OM kvalifikatsiooniperioodil lähevad maailma edetabelis arvesse kümme parimat turniiri. Kuuba on järgmise aasta aprillis lõppeval OM kvalifikatsiooniperioodil suutnud võtta OM pääsu kindlustamiseks vajalikud punktid juba seitsmelt turniirilt.