fbpx

Kus mängida?

Kõik maakonnad
Harjumaa
Hiiumaa
Ida-Virumaa
Järvamaa
Jõgevamaa
Lääne-Virumaa
Läänemaa
Pärnumaa
Põlvamaa
Raplamaa
Saaremaa
Tartumaa
Valgamaa
Viljandimaa
Võrumaa

Warning: Undefined variable $html in /data01/virt84004/domeenid/www.badminton.ee/htdocs/wp-content/themes/sulka/functions.php on line 2026
White Stripe Element

Euroopa Mängudel Kristin Kuuba 9. koht, Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel 5. Koht

27.06.2019

Euroopa Mängude sulgpalliturniiril lõppes üksikmängus Kristin Kuuba teekond kaheksandikfinaalis ja naispaari Kati-Kreet Marrani ja Helina Rüüteli jaoks veerandfinaalis.

Väga tugevasse alagruppi loositud Kuubal õnnestus alagrupis alistada Bulgaaria ja Ukraina esinumbrid, kes mõlemad olnud ka maailma top viiekümne mängijad ning pääseda koos alagrupi võitja Neslihan Yigitiga Türgist edasi kaheksandikfinaalidesse. Loos tõi kuuteistkümne parima seas Kuuba vastaseks võistlustel viienda paigutusega ja maailma edetabelis 41. kohal asuva sakslanna Yvonne Li-ga. Kuuba (BWF 60) pidi kolme geimiliseks kujunenud mängus tõdema seekord rivaali paremust 13-21, 21-14, 11-21. Kuuba sõnul jääb talle tänane mäng natuke kripeldama: “Kolmandas otsustavas geimis oli mitmeid mänguseisakuid. Vastasel oli verejooks ja ka punktitablooga oli mingi probleem ning see häiris minu rütmi. Pärast neid pause kaotasin kohe mitmeid punkte järjest ja vastane kasutas selle väga hästi ära.” Kuuba, kes on seadnud sihiks Tokyo OM-i, kandis Euroopa Mängude esitused siiski pluss poolele: “Sain alagrupis kaks head võitu ja olen mängimas stabiilset mängu Euroopa top kaheksa naiste vastu. See tähendab et olen liikumas õiges suunas.” Kristin Kuuba tulemuseks jäi Euroopa Mängudel 9. koha jagamine.

Naiste paarismängus õnnestus vähem kui aasta tagasi koos mängima hakanud paaril Kati-Kreet Marranil ja Helina Rüütelil lõpetada oma esimene koos mängitud tiitlivõistlus 5. koha jagamisega. Euroopa Mängudele maailma edetabeli alusel pääsenud kuueteistkümne paari konkurentsis võitsid Marran ja Rüütel alagrupis Valgevene ja Belgia esipaare ning läksid veerandfinaalis kokku võistlustel teise paigutusega ja maailma edetabelis 27. astmel paikneva Venemaa paariga Ekaterina Bolotova ja Alina Davletovaga. Südikat mängu näidanud eestlannad siiski imet teha ei suutnud ja endast edetabelis pea nelikümmend kohta kõrgemal asuvat Venemaa paari alistada ei õnnestunud, mängu tulemus jäi 14-21, 15-21.