Kristin Kuuba jäi Brasiilias jagama 5.-8.kohta

06.05.2019

Maailma edetabeli sulgpalli turniiril Brasiilias jäi Kristin Kuuba laeks veerandfinaal. Esimeses kahes ringis võitis Eesti parim mängija Kuuba kahes geimis Daniella Gondat Ungarist ja Peruu esindajat Daniela Maciast. Veerandfinaalis tuli maailma edetabelis 63. kohal oleva Kuuba vastaseks Laura Sarosi Ungarist (BWF 124). Omavahel olid Kuuba ja Sarosi kohtunud ka korra varem ning siis jäi peale eestlanna. Seekord võttis Sarosi revanši ja sai tulemusega 21-16, 21-15 võidu. Kristini tulemuseks 5.-8.koht.

Brasiilia turniir oli ühtlasi esimene võistlus, kus jagatakse Tokyo OM pääsuks punkte. OM-le pääsejad selguvad aasta aega kestva kvalifikatsiooniperioodi lõpuks maailma edetabeli alusel. Nii Kuuba kui teine Tokyo OM-le püüdlev sulgpallur, Raul Must, teevad järgmise võistluse juba uuel nädalal Taanis, kus osalevad tugeva koosseisuga 25000 dollari auhinnafondiga Euroopa karikaetapil.